Citroën Evasion 2002

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 53 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
53
Způsobilost na STK
90,1 %
Ø nájezd (medián)
225 552 km
Dovezeno (53 ks)
100 %

Způsobilé na 30 dnů 7,9 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 9,2 % bez plné způsobilosti, z 467 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Citroën Evasion ročníku 2002 eviduje registr 53 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 15 vozů (28,3 %), dovoz tvoří 100,0 % ročníku (53 vozů).

Ročník 200290,0 %
Model celkem91,4 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 80 kW (100,0 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (32,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 467 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 90,0 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 90,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 9,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2001 (92,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 225 552 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 179 453 až 275 858 km. To odpovídá asi 9 398 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (49,1 %), pak následují Vysočina a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (100,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku71839,8 %
Brzdové zařízení43624,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24813,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav18810,4 %
Řízení1226,8 %
Výhledy935,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
261×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
168×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
146×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
121×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
109×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
71×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
69×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
68×

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 80 kW5389,7 %–

Z registru vozidel

Složení Citroënu Evasionu 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo15,1 % · 8 vozidel
  • Rakousko15,1 % · 8 vozidel
  • Belgie5,7 % · 3 vozidla
  • Francie5,7 % · 3 vozidla
  • Lucembursko1,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena54,7 % · 29 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj33,8 % · 158 prohlídek
  • Kraj Vysočina17,8 % · 83 prohlídek
  • Jihočeský kraj17,3 % · 81 prohlídek
  • ostatní31,0 % · 145 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza32,1 % · 17 vozidel
  • Modrá metalíza20,8 % · 11 vozidel
  • Červená metalíza11,3 % · 6 vozidel
  • Stříbrná metalíza9,4 % · 5 vozidel
  • Zelená metalíza7,5 % · 4 vozidla
  • ostatní18,9 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
57,7 %
evidováno u 45 vozů
ABS
56,4 %
evidováno u 44 vozů
Airbag
26,9 %
evidováno u 21 vozů
Klimatizace
17,9 %
evidováno u 14 vozů
Katalyzátor
9,0 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 19,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 86,7 %EURO 2 · 13,3 %

Jiné ročníky Citroënu Evasionu

Proklepněte konkrétní Citroën Evasion 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.