Citroën Evasion 2000
Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 2 818 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Citroën Evasion ročníku 2000 má v ČR 342 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 84 vozů (24,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 96,5 % (330 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu Evasionu 2000 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 10 let a 22 let klesla plná způsobilost o 3,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 10 let | 94,6 % | - |
| 12 let | 90,1 % | - |
| 14 let | 91,5 % | - |
| 16 let | 89,5 % | - |
| 18 let | 91,5 % | - |
| 20 let | 92,6 % | - |
| 22 let | 91,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 80 kW (65,8 %), 1.8 Benzín 72 kW (9,4 %), 1.9 Nafta 66 kW (6,4 %).
Barevně převládá šedá-metal (20,2 %), druhá nejčastější je modrá-metal (16,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 818 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 92,3 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1999 (91,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 220 554 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 173 328 až 274 733 km. To odpovídá asi 8 483 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,7 %), pak následují Jihočeský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (96,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 2 565 | 37,2 % |
| Brzdové zařízení | 1 519 | 22,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 020 | 14,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 810 | 11,7 % |
| Řízení | 492 | 7,1 % |
| Výhledy | 326 | 4,7 % |
| Jiné vybavení | 93 | 1,3 % |
| Obtěžování okolí | 76 | 1,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2000
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 80 kW | 225 | 92,6 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu Evasionu 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo15,8 % · 52 vozidel
- Rakousko6,4 % · 21 vozidel
- Belgie3,0 % · 10 vozidel
- Itálie3,0 % · 10 vozidel
- Francie2,7 % · 9 vozidel
- ostatní země1,8 % · 6 vozidel
- země neurčena67,3 % · 222 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj18,5 % · 521 prohlídek
- Jihočeský kraj10,3 % · 289 prohlídek
- Královéhradecký kraj9,2 % · 259 prohlídek
- ostatní62,1 % · 1 749 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza20,2 % · 69 vozidel
- Modrá metalíza16,4 % · 56 vozidel
- Zelená metalíza13,2 % · 45 vozidel
- Stříbrná metalíza11,7 % · 40 vozidel
- Stříbrná5,8 % · 20 vozidel
- ostatní32,7 % · 112 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 12,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën Evasion 2000
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.