Citroën Evasion 2001
Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti, z 1 886 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2001 eviduje registr Citroënu Evasionu 230 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 61 vozů (26,5 %); ze zahraničí dovezeno 224 vozů (97,4 %).
Jak ročník stárne
Citroënu Evasionu 2001 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 8 let a 18 let klesla plná způsobilost o 2,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 8 let | 88,9 % | - |
| 10 let | 90,3 % | - |
| 12 let | 89,0 % | - |
| 14 let | 95,3 % | - |
| 16 let | 92,6 % | - |
| 18 let | 86,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 80 kW (83,0 %), 2.0 Benzín 100 kW (14,8 %), 2.0 Benzín+LPG 100 kW (2,2 %).
Barevně převládá šedá-metal (22,6 %), druhá nejčastější je modrá-metal (20,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 886 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 92,3 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,0 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 216 137 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 170 484 až 266 504 km. To odpovídá asi 8 645 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,6 %), pak následují Královéhradecký kraj a Plzeňský kraj.
Vysoký podíl dovozů (97,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 2 081 | 39,7 % |
| Brzdové zařízení | 1 149 | 21,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 641 | 12,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 545 | 10,4 % |
| Řízení | 392 | 7,5 % |
| Výhledy | 292 | 5,6 % |
| Jiné vybavení | 69 | 1,3 % |
| Identifikace vozidla | 69 | 1,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 80 kW | 191 | 92,7 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu Evasionu 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo21,9 % · 49 vozidel
- Rakousko4,5 % · 10 vozidel
- Itálie3,6 % · 8 vozidel
- Belgie2,7 % · 6 vozidel
- Lucembursko1,8 % · 4 vozidla
- ostatní země3,6 % · 8 vozidel
- země neurčena62,1 % · 139 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj20,2 % · 381 prohlídek
- Královéhradecký kraj13,1 % · 248 prohlídek
- Plzeňský kraj10,0 % · 189 prohlídek
- ostatní56,6 % · 1 068 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza22,6 % · 52 vozidel
- Modrá metalíza20,9 % · 48 vozidel
- Zelená metalíza13,0 % · 30 vozidel
- Stříbrná metalíza12,2 % · 28 vozidel
- Stříbrná10,9 % · 25 vozidel
- ostatní20,4 % · 47 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 13,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën Evasion 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.