Citroën C8 2006

2.2 Nafta 94 kW

Kód motoru: 4HW

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
94 kW
Výkon (128 k)
~2 200 cm³
Objem
7,3 l/100 km
Ø spotřeba
195 g/km
Ø CO₂
180 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 786 kg· rozvor 2 823 mm· délka 4 727 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
156
V provozu
95
Způsobilost na STK
91,4 %
STK kontrol
1 652

Způsobilé na 30 dnů 6,7 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti, z 1 652 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 59 251 Kčmedián 66 834 Kčdo 77 321 Kč

V nabídce Citroënu C8 ročníku 2006 obsadila motorizace 2.2 Nafta 94 kW první pozici: 156 vozů (44,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 4HW.

Tato motorizace91,3 %
Ročník celkem91,7 %
Model celkem92,0 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,8 %
100-200 000 km91,2 %
200-300 000 km90,3 %
nad 300 000 km91,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 91,3 % (1 652 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2006 (ročník průměrně 91,7 %).

Plnou způsobilost mělo 91,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.2 Nafta 94 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochuVýhledy · kód 3.4.2.1A1,81×
Netěsnost převodky řízeníŘízení · kód 2.1.1.5.1A1,72×
Opotřebený mechanismus parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1A1,61×
Vnější poškození lanovodůBrzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1A1,57×
Netěsnost nápravyNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1A1,5×
Uvolněné uchycení brzdového potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.4.1A1,41×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 371 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Netěsnost nápravykód 5.1.1.5.116 let547
Vnější poškození lanovodůkód 1.1.15.4.117 let503
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.217 let787
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.117 let1 036
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.117 let1 320
Zobrazit všech 10 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.118 let339
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.118 let317
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.118 let751
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.118 let1 091
Uvolněné uchycení brzdového potrubíkód 1.1.11.4.119 let193

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

14 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P002066×P002624×P002320×P00216×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 737 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C8 2006

Cenový odhad

59 251
od Kč
66 834
medián Kč
77 321
do Kč

Při nájezdu kolem 227 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km85 000 Kč
200 000 km72 000 Kč
250 000 km63 000 Kč
300 000 km52 000 Kč
350 000 km49 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.2 Nafta 94 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 66 834 Kč (při typickém nájezdu 227 052 km). Běžné rozmezí je 59 251–77 321 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2006 (64 388 Kč).

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 85 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 49 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C8

Proklepněte konkrétní Citroën C8 2006 2.2 Nafta 94 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.