Citroën C3 2020
1.2 Benzín 61 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 558 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 193 780 Kčmedián 205 190 Kčdo 222 812 Kč
První nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2020 je 1.2 Benzín 61 kW - registr eviduje 172 vozů (88,2 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HM05.
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,0 % (558 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2020 (ročník průměrně 95,5 %).
Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).
Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.2 Benzín 81 kW (93,8 %).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 58 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 228 000 Kč |
| 50 000 km | 210 000 Kč |
| 75 000 km | 187 000 Kč |
| 100 000 km | 179 000 Kč |
| 125 000 km | 168 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.2 Benzín 61 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 205 190 Kč (při typickém nájezdu 58 346 km). Běžné rozmezí je 193 780–222 812 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2020 (205 770 Kč).
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 228 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 168 000 Kč.