Citroën Berlingo 1996

Evidováno
342
Způsobilost na STK
91,7 %
Ø nájezd (medián)
240 352 km
Dovezeno (138 ks)
40 %

Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 1 855 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1996 eviduje registr Citroënu Berlingo 342 vozů. V provozu jich zůstává 64 vozů (18,7 %); ze zahraničí dovezeno 138 vozů (40,4 %).

Ročník 199691,7 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta (24,3 %), 1.9 Nafta 50 kW (18,4 %), 1.8 Nafta (17,8 %).

Barevně převládá bílá (26,6 %), druhá nejčastější je zelená-tmavá (17,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 855 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 91,7 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 240 352 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 193 537 až 297 212 km. To odpovídá asi 8 012 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (54,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Vysočina.

Vysoký podíl dovozů (40,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 15541,7 %
Brzdové zařízení61022,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení40014,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav31211,3 %
Řízení1916,9 %
Výhledy1023,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
441×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
248×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
243×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
154×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
125×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
122×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
117×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
92×

Motorizace ročníku 1996

MotorPočetSTK~cena
1.9 Nafta 50 kW6389,8 %–
1.8 Nafta 43 kW5093,4 %–

Z registru vozidel

Složení Citroënu Berlingo 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,1 % · 7 vozidel
  • Itálie2,9 % · 4 vozidla
  • Rakousko1,4 % · 2 vozidla
  • Belgie0,7 % · 1 vozidlo
  • Francie0,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena88,4 % · 122 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj15,9 % · 295 prohlídek
  • Jihomoravský kraj7,2 % · 133 prohlídek
  • Kraj Vysočina6,1 % · 114 prohlídek
  • ostatní70,8 % · 1 313 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá26,6 % · 91 vozidel
  • Zelená tmavá17,0 % · 58 vozidel
  • Červená základní14,6 % · 50 vozidel
  • Červená tmavá7,6 % · 26 vozidel
  • Modrá tmavá7,3 % · 25 vozidel
  • ostatní26,9 % · 92 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
61,8 %
evidováno u 201 vozů
Katalyzátor
31,1 %
evidováno u 101 vozů
Airbag
9,8 %
evidováno u 32 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 87,5 %EURO 3 · 12,5 %

Jiné ročníky Citroënu Berlingo

Proklepněte konkrétní Citroën Berlingo 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.