Citroën AX 1993
Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 3 485 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Citroën AX ročníku 1993 eviduje registr 1 434 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 99 vozů (6,9 %), dovoz tvoří 64,0 % ročníku (918 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu AX 1993 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 16 let a 22 let klesla plná způsobilost o 4,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 84,6 % | 110 000 až 160 000 km |
| 18 let | 81,2 % | - |
| 20 let | 85,5 % | - |
| 22 let | 80,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín (44,7 %), 1.4 Nafta (18,7 %), 1.1 Benzín (13,1 %).
Barevně převládá červená-základní (27,8 %), druhá nejčastější je bílá (18,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 3 485 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,9 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 140 501 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 113 599 až 170 349 km. To odpovídá asi 4 258 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,2 %), pak následují Ústecký kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (64,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 776 | 41,0 % |
| Brzdové zařízení | 1 143 | 26,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 582 | 13,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 464 | 10,7 % |
| Řízení | 197 | 4,5 % |
| Výhledy | 173 | 4,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1993
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.1 Benzín 44 kW | 108 | 92,3 % | – |
| 1.0 Benzín 33 kW | 104 | 92,8 % | – |
| 1.4 Nafta 37 kW | 93 | 91,8 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu AX 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo3,4 % · 31 vozidel
- Rakousko0,5 % · 5 vozidel
- Německo (NDR)0,4 % · 4 vozidla
- země neurčena95,6 % · 878 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj10,1 % · 353 prohlídek
- Ústecký kraj9,4 % · 327 prohlídek
- Královéhradecký kraj8,5 % · 296 prohlídek
- ostatní72,0 % · 2 509 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní27,8 % · 399 vozidel
- Bílá18,0 % · 258 vozidel
- Modrá tmavá15,5 % · 222 vozidel
- Černá6,6 % · 94 vozidel
- Červená tmavá5,9 % · 85 vozidel
- ostatní26,2 % · 376 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 0,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 400 vozů Citroënu AX 1993 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën AX 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.