Citroën AX 1995
Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti, z 4 266 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 19,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Citroën AX ročníku 1995 eviduje registr 1 426 vozů. Aktivně jezdí 104 vozů (7,3 %), dovoz tvoří 82,1 % ročníku (1 171 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu AX 1995 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 14 let a 22 let klesla plná způsobilost o 2,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 84,3 % | 100 000 až 150 000 km |
| 16 let | 80,1 % | 110 000 až 160 000 km |
| 18 let | 82,1 % | - |
| 20 let | 87,1 % | - |
| 22 let | 81,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín (58,3 %), 1.0 Benzín 33 kW (14,4 %), 1.1 Benzín (5,3 %).
Barevně převládá modrá-metal (15,4 %), druhá nejčastější je zelená-metal (15,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 4 266 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 92,3 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 2,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,2 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 133 837 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 107 930 až 167 084 km. To odpovídá asi 4 317 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,4 %), pak následují Královéhradecký kraj a Plzeňský kraj.
Vysoký podíl dovozů (82,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 3 063 | 40,9 % |
| Brzdové zařízení | 1 917 | 25,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 028 | 13,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 856 | 11,4 % |
| Řízení | 349 | 4,7 % |
| Výhledy | 228 | 3,0 % |
| Jiné vybavení | 54 | 0,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1995
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.0 Benzín 33 kW | 205 | 92,0 % | – |
| 1.1 Benzín 44 kW | 55 | 90,7 % | – |
| 1.4 Nafta 37 kW | 47 | 95,1 % | – |
| 1.5 Nafta 40 kW | 46 | 93,8 % | – |
Z registru vozidel
Složení Citroënu AX 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo3,4 % · 40 vozidel
- Rakousko1,4 % · 16 vozidel
- Německo (NDR)0,5 % · 6 vozidel
- Itálie0,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena94,6 % · 1 108 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj15,0 % · 638 prohlídek
- Královéhradecký kraj9,9 % · 424 prohlídek
- Plzeňský kraj9,6 % · 408 prohlídek
- ostatní65,5 % · 2 796 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza15,4 % · 220 vozidel
- Zelená metalíza15,1 % · 215 vozidel
- Červená metalíza10,6 % · 151 vozidel
- Červená základní10,4 % · 148 vozidel
- Modrá tmavá7,7 % · 110 vozidel
- ostatní40,8 % · 582 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 427 vozů Citroënu AX 1995 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën AX 1995
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.