DEKRA CZ a.s., Náměstí Svobody 578
Náměstí Svobody 578, 68604 Kunovice
Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 250 769 prohlídek)
Způsobilost na STK 94,5 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 39 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Statistika stanice v Kunovicích podle veřejných záznamů: 250 769 kontrol celkem, medián délky prohlídky 39 min, plná způsobilost 94,5 %.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 21 035 prohlídek, které Náměstí Svobody 578, 68604 Kunovice zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 9:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | ||||||||||
| út | ||||||||||
| st | ||||||||||
| čt | ||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 9 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 4,4 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 83 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
314 582 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1254,5 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
28 116 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 112,1 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
2 311 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 9,2 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 250 769 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 1,7 % ve prospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 3 346 | 93,4 % |
| 2009 | 17 039 | 95,1 % |
| 2010 | 16 427 | 93,3 % |
| 2011 | 16 494 | 93,5 % |
| 2012 | 17 010 | 94,5 % |
| 2013 | 16 495 | 94,3 % |
| 2014 | 16 714 | 95,5 % |
| 2015 | 18 832 | 96,0 % |
| 2016 | 14 895 | 95,4 % |
| 2017 | 14 075 | 94,3 % |
| 2018 | 13 617 | 93,4 % |
| 2019 | 13 213 | 94,3 % |
| 2020 | 11 309 | 92,7 % |
| 2021 | 11 068 | 94,1 % |
| 2022 | 10 731 | 94,4 % |
| 2023 | 10 453 | 94,9 % |
| 2024 | 10 314 | 94,7 % |
| 2025 | 10 196 | 94,9 % |
| 2026 | 8 541 | 95,4 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
DEKRA CZ a.s.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 49240188
- Sídlo
- Praha
- Telefon
- 572 548 548
- stkkunovice.cz@dekra.com
Kategorie vozidel zapsané v oprávnění: L, M1, N1, O1, O2.
Tentýž provozovatel je v registru veden u 60 stanic: Türkova 1001, 14900 Praha 4, Spojovací 41, 19000 Praha 9, Dobronická 635, 14800 Praha 4, Osiková 2688/2, 13000 Praha 3, Na Výběžku 688/11, 19000 Praha 9, Prosecká 817, 19000 Praha 9, Dobronická 1216, 14825 Praha 4, Fügnerova 404, 33601 Blovice.
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Zlínský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 84 574 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 45 900, tedy 54,3 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění.kód 4.1.2.1.3 | 74,5 / 1 000 | 18,8 / 1 000 |
| Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.kód 6.1.1.3.1 | 235,4 / 1 000 | 122,5 / 1 000 |
| Rozdíl brzdných sil (při brždění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru.kód 1.3.1.2.2 | 0,6 / 1 000 | 0,3 / 1 000 |
| Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.kód 8.4.1.1.1 | 4,8 / 1 000 | 3 / 1 000 |
| Žádné z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku.kód 1.4.2.1.2 | 1 / 1 000 | 0,7 / 1 000 |
| U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.kód 4.7.1.2.1 | 71 / 1 000 | 52,6 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.