DEKRA CZ a.s., Opavská 26/8

Opavská 26/8, 66293 Brno

Kontrol
153 162
Způsobilost na STK
93,5 %
Medián doby
43 min
Za 12 měsíců
7 811

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 153 162 prohlídek)

Způsobilost na STK 93,5 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 43 min · celostátní průměr 48 min

Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně

Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.

11 tis.
led
11 tis.
úno
14 tis.
bře
15 tis.
dub
16 tis.
kvě
16 tis.
čvn
12 tis.
čvc
11 tis.
srp
11 tis.
zář
13 tis.
říj
13 tis.
lis
10 tis.
pro

Souhrn dat pro tuto stanici: 153 162 kontrol za celou historii evidence, plná způsobilost 93,5 %. V posledních dvanácti měsících přibylo 7 811 kontrol.

Kdy se sem jezdí na prohlídku

Čas zahájení 16 323 prohlídek, které Opavská 26/8, 66293 Brno zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v čtvrtek kolem 10:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.

567891011121314151617
po
út
st
čt
pá
ne

Co tu dělají

Pravidelná prohlídka
84,1 %
Evidenční kontrola
7,5 %
Opakovaná prohlídka
4,8 %
Před registrací
1,5 %
ostatní
2,2 %

Protokoly tu podepisuje 7 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 4,9 % zdejších protokolů.

Doba kontroly

Krátká
17 min
10 % nejrychlejších
Obvyklá
43 min
medián
Dlouhá
104 min
10 % nejdelších

Většina kontrol skončí do 104 min.

Nejčastější závady

Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.

A

Lehké závady

124 735 případů

kosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde

Tato stanice: 814,4 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000

Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku
20 371
133 na 1 000
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku
10 615
69.3 na 1 000
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení
7 878
51.4 na 1 000
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku
5 660
37 na 1 000
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy
5 326
34.8 na 1 000
B

Závažné závady

18 477 případů

vůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou

Tato stanice: 120,6 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000

Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla
673
4.4 na 1 000
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla
528
3.4 na 1 000
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení
514
3.4 na 1 000
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení
375
2.4 na 1 000
V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní.
Řízení
361
2.4 na 1 000
C

Nebezpečné závady

1 106 případů

vozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno

Tato stanice: 7,2 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000

Rozdíl brzdných sil (při brždění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru.
Brzdové zařízení
275
1.8 na 1 000
Žádné z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku.
Brzdové zařízení
71
0.5 na 1 000
Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení
71
0.5 na 1 000

Srovnání s celostátním průměrem

Tato stanice
93,5 %
Celostátně u stejných prohlídek
92,2 %

Způsobilost u 153 162 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 1,3 % ve prospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.

Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.

Jaké vozy zde projíždějí

5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.

Statistiky podle roku

RokCelkemZpůsobilost na STK
20081 54890,1 %
20097 80792,0 %
20108 98592,3 %
20119 41692,4 %
20129 28791,9 %
20138 61092,8 %
20147 94393,9 %
20158 06594,8 %
20168 19593,8 %
20178 18393,9 %
20188 75893,9 %
20198 14793,9 %
20208 64693,4 %
20218 63194,4 %
20229 43194,4 %
20238 36994,6 %
20248 86993,4 %
20258 29594,0 %
20265 97795,2 %

Kde stanici najdete

Opavská 26/8
66293 Brno

Kdo stanici provozuje

DEKRA CZ a.s.

dle registru Ministerstva dopravy

IČO
49240188
Sídlo
Praha
Telefon
543 217 079
E-mail
stk-brno@dekra.com
Technická kontrolaZkušební staniceMěření emisí

Kategorie vozidel zapsané v oprávnění: C, L, M1, M2, M3, N1, N2, N3, O1, O2, O3, O4, OT1, OT2, OT3, OT4, R, S, T, Z.

Tentýž provozovatel je v registru veden u 60 stanic: Türkova 1001, 14900 Praha 4, Spojovací 41, 19000 Praha 9, Dobronická 635, 14800 Praha 4, Osiková 2688/2, 13000 Praha 3, Na Výběžku 688/11, 19000 Praha 9, Prosecká 817, 19000 Praha 9, Dobronická 1216, 14825 Praha 4, Fügnerova 404, 33601 Blovice.

Jak staré vozy sem jezdí

Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Jihomoravský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.

4 až 7 let
25,5 % / 20,9 %
8 až 11 let
25,9 % / 22,5 %
12 až 15 let
24,1 % / 24,0 %
16 až 19 let
14,9 % / 18,8 %
20 až 23 let
9,7 % / 13,8 %

Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.

Vracejí se sem řidiči

Z 56 238 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 24 347, tedy 43,3 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.

Další stanice v okrese Brno-město

Než pojedete na STK

Pokud jste auto právě koupili a chcete znát jeho historii STK, zkontrolujte VIN na Proklepni.