Volvo V50 2011
Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 885 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 86 832 Kčmedián 98 575 Kčdo 110 000 Kč
Volvo V50 ročníku 2011 má v ČR 106 vozů. V provozu jich zůstává 93 vozů (87,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 61,3 % (65 vozů).
Jak ročník stárne
Volva V50 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 12 let | 88,2 % | - |
| 14 let | 90,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 84 kW (56,6 %), 2.0 Nafta 110 kW (19,8 %), 2.0 Benzín 107 kW (10,4 %).
Barevně převládá šedá (24,5 %), druhá nejčastější je černá (20,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 885 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 95,0 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 205 761 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 169 294 až 250 968 km. To odpovídá asi 13 717 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (42,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (61,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 251 | 26,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 190 | 19,8 % |
| Brzdové zařízení | 152 | 15,9 % |
| Obtěžování okolí | 104 | 10,9 % |
| Výhledy | 97 | 10,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 96 | 10,0 % |
| Řízení | 68 | 7,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Nafta 84 kW | 60 | 94,1 % | 97 040 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 209 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 159 000 Kč |
| 150 000 km | 125 000 Kč |
| 200 000 km | 101 000 Kč |
| 250 000 km | 88 000 Kč |
| 300 000 km | 74 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volvo V50 ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 98 575 Kč (při mediánovém nájezdu 209 000 km). Běžné rozpětí je od 86 832 do 110 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 120 681 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 79 000 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 159 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 74 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volva V50 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie32,3 % · 21 vozidel
- Německo26,2 % · 17 vozidel
- Belgie24,6 % · 16 vozidel
- Švýcarsko4,6 % · 3 vozidla
- Rakousko3,1 % · 2 vozidla
- ostatní země9,2 % · 6 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha28,1 % · 249 prohlídek
- Jihomoravský kraj20,3 % · 180 prohlídek
- Středočeský kraj18,3 % · 162 prohlídek
- ostatní33,2 % · 294 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá24,5 % · 26 vozidel
- Černá20,8 % · 22 vozidel
- Bílá13,2 % · 14 vozidel
- Modrá metalíza8,5 % · 9 vozidel
- Šedá metalíza7,5 % · 8 vozidel
- ostatní25,5 % · 27 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 50,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volvo V50 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.