Volvo V50 2012

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 59 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
59
Způsobilost na STK
96,4 %
Ø nájezd (medián)
205 357 km
Dovezeno (28 ks)
47 %

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 422 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2012 eviduje registr Volva V50 59 vozů. V provozu jich zůstává 56 vozů (94,9 %); ze zahraničí dovezeno 28 vozů (47,5 %).

Ročník 201296,4 %
Model celkem94,1 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva V50 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let92,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 84 kW (69,5 %), 2.0 Nafta 110 kW (25,4 %), 2.0 Benzín 107 kW (5,1 %).

Barevně převládá bílá (25,4 %), druhá nejčastější je černá (25,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 422 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 96,4 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2011 (95,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 205 357 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 163 431 až 257 121 km. To odpovídá asi 14 668 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (37,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (47,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení11729,7 %
Podvozek a části připevněné k podvozku9323,6 %
Výhledy6516,5 %
Brzdové zařízení6015,2 %
Obtěžování okolí5915,0 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
43×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
41×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
32×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
31×
5
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
23×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
22×
7
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
20×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
17×

Motorizace ročníku 2012

MotorPočetSTK~cena
1.6 Nafta 84 kW4197,0 %–

Z registru vozidel

Složení Volva V50 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie32,1 % · 9 vozidel
  • Německo28,6 % · 8 vozidel
  • Nizozemsko17,9 % · 5 vozidel
  • Belgie10,7 % · 3 vozidla
  • Rakousko7,1 % · 2 vozidla
  • ostatní země3,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha25,4 % · 107 prohlídek
  • Středočeský kraj22,7 % · 96 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,7 % · 83 prohlídek
  • ostatní32,2 % · 136 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá25,4 % · 15 vozidel
  • Černá25,4 % · 15 vozidel
  • Šedá22,0 % · 13 vozidel
  • Černá metalíza8,5 % · 5 vozidel
  • Šedá metalíza6,8 % · 4 vozidla
  • ostatní11,9 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
29,4 %
evidováno u 45 vozů
ABS
28,8 %
evidováno u 44 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 49,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,4 %EURO 6 · 1,3 %EURO 3 · 1,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2012 patří u V50 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volva V50

Proklepněte konkrétní Volvo V50 2012

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.