Volvo S60 2008
Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 1 179 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Volvo S60 ročníku 2008 má v ČR 103 vozů. V provozu jich zůstává 90 vozů (87,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 41,7 % (43 vozů).
Jak ročník stárne
Volva S60 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 91,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 136 kW (30,1 %), 2.4 Nafta 120 kW (27,2 %), 2.4 Nafta 93 kW (14,6 %).
Barevně převládá černá-metal (16,5 %), druhá nejčastější je černá (13,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 179 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 94,5 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 184 693 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 123 726 až 246 470 km. To odpovídá asi 10 261 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (49,4 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (41,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 215 | 32,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 204 | 30,8 % |
| Brzdové zařízení | 183 | 27,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 60 | 9,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Volva S60 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie18,6 % · 8 vozidel
- Německo18,6 % · 8 vozidel
- Švédsko14,0 % · 6 vozidel
- Francie11,6 % · 5 vozidel
- Belgie7,0 % · 3 vozidla
- ostatní země27,9 % · 12 vozidel
- země neurčena2,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha21,7 % · 256 prohlídek
- Středočeský kraj14,4 % · 170 prohlídek
- Moravskoslezský kraj7,8 % · 92 prohlídek
- ostatní56,1 % · 661 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza16,5 % · 17 vozidel
- Černá13,6 % · 14 vozidel
- Stříbrná metalíza13,6 % · 14 vozidel
- Modrá metalíza12,6 % · 13 vozidel
- Šedá12,6 % · 13 vozidel
- ostatní31,1 % · 32 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 48,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volvo S60 2008
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.