Volkswagen Touran 2014

1.4 CNG 110 kW

Kód motoru: CDG

Specifikace motoru

CNG
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~1 400 cm³
Objem
7,2 l/100 km
Ø spotřeba
128 g/km
Ø CO₂
204 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 704 kg· rozvor 2 677 mm· délka 4 398 mm
Zahrnuté varianty paliva: CNG

Charakter motoru

Plynový pohon snižuje provozní náklady, ale klade vyšší nároky na kontrolu ventilů, sedel a zapalovacího systému. U starších přestaveb je vhodné doložit certifikaci plynového zařízení.

Evidováno
41
V provozu
38
Způsobilost na STK
95,1 %
STK kontrol
288

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 288 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 143 000 Kčobvykle 172 000 Kčdo 198 000 Kč

V nabídce Volkswagenu Touranu ročníku 2014 obsadila motorizace 1.4 CNG 110 kW třetí pozici: 41 vozů (5,4 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CDG.

Tato motorizace95,1 %
Ročník celkem96,0 %
Model celkem95,0 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km90,2 %
100-200 000 km96,5 %
200-300 000 km91,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,1 % (288 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2014 (ročník průměrně 96,0 %).

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,9 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 453 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Volkswagenu Touranu 2014

Cenový odhad

143 000
od Kč
172 000
obvykle Kč
198 000
do Kč

Při nájezdu kolem 211 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km249 000 Kč
150 000 km213 000 Kč
200 000 km174 000 Kč
250 000 km144 000 Kč
300 000 km115 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 CNG 110 kW vychází při nájezdu kolem 211 000 km na přibližně 172 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 143 000 a 198 000 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 249 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 115 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Touranu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Touran 2014 1.4 CNG 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.