Volkswagen Multivan 1992
Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 1,9 % (celkem 8,7 % bez plné způsobilosti, z 734 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Volkswagen Multivan ročníku 1992 má v ČR 86 vozů. V provozu jich zůstává 52 vozů (60,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 94,2 % (81 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 57 kW (66,3 %), 2.4 Nafta (25,6 %), 1.9 Nafta (4,7 %).
Nejčastější barva je bílá (30,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 734 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 90,5 %. Model jako celek dosahuje 94,4 %, tento ročník je tedy o 3,9 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 90,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,9 % ze všech prohlídek (celkem 8,7 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 295 391 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 241 208 až 363 691 km. To odpovídá asi 8 688 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,4 %), pak následují Ústecký kraj a Liberecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (94,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 735 | 36,2 % |
| Brzdové zařízení | 488 | 24,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 305 | 15,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 256 | 12,6 % |
| Řízení | 141 | 6,9 % |
| Výhledy | 108 | 5,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1992
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.4 Nafta 57 kW | 57 | 91,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Multivanu 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo33,3 % · 27 vozidel
- Německo (NDR)3,7 % · 3 vozidla
- Rakousko1,2 % · 1 vozidlo
- země neurčena61,7 % · 50 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj15,5 % · 114 prohlídek
- Ústecký kraj11,7 % · 86 prohlídek
- Liberecký kraj11,2 % · 82 prohlídek
- ostatní61,6 % · 452 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá30,2 % · 26 vozidel
- Červená tmavá12,8 % · 11 vozidel
- Zelená základní12,8 % · 11 vozidel
- Červená základní9,3 % · 8 vozidel
- Modrá metalíza4,7 % · 4 vozidla
- ostatní30,2 % · 26 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 12,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1992 je mezi ročníky Multivanu podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Multivan 1992
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.