Volkswagen Multivan 2024

Evidováno
209
Způsobilost na STK
99,0 %
Ø nájezd (medián)
12 695 km
Dovezeno (30 ks)
14 %

Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti, z 402 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 1 176 889 Kčmedián 1 256 774 Kčdo 1 392 931 Kč

Pro Volkswagen Multivan ročníku 2024 eviduje registr 209 vozů. Aktivně jezdí 207 vozů (99,0 %), dovoz tvoří 14,4 % ročníku (30 vozů).

Ročník 202499,0 %
Model celkem94,4 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (66,0 %), 2.0 Nafta 150 kW (12,4 %), 1.5 Benzín 100 kW (10,5 %).

Nejčastější barva je šedá (49,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 402 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,0 %. Model jako celek dosahuje 94,4 %, tento ročník je tedy o 4,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 12 695 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 5 287 až 30 176 km. To odpovídá asi 6 347 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (51,5 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Podíl dovozů (14,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
8×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
2×
Zobrazit další 2 závady
4
Identifikační číslo / výrobní číslo je vyraženo neschváleným, neoriginálním způsobem nebo způsob ražby nebo umístění ražby zjevně neodpovídá provedení výrobce vozidla nebo výměnného samostatného technického celku, přičemž v dokladech vozidla nebo dokladech od výměnného samostatného technického celku chybí zápis správního úřadu o obnovení původního VIN náhradní technologií nebo o vyražení přiděleného úředního čísla.
Identifikace vozidla · kód 0.2.1.4.2
1×
5
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW13899,2 %1 249 778 Kč

Cenový odhad

1 176 889
od Kč
1 256 774
medián Kč
1 392 931
do Kč

Při nájezdu kolem 37 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 289 000 Kč
50 000 km1 222 000 Kč
75 000 km1 143 000 Kč
100 000 km1 055 000 Kč
125 000 km970 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Multivanu ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 256 774 Kč (při mediánovém nájezdu 37 175 km). Běžné rozpětí je od 1 176 889 do 1 392 931 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 548 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 090 997 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 289 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 970 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Multivanu 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo73,3 % · 22 vozidel
  • Lucembursko6,7 % · 2 vozidla
  • Slovensko6,7 % · 2 vozidla
  • Dánsko3,3 % · 1 vozidlo
  • Rakousko3,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena3,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha21,1 % · 85 prohlídek
  • Středočeský kraj10,4 % · 42 prohlídek
  • Ústecký kraj9,5 % · 38 prohlídek
  • ostatní59,0 % · 237 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá49,3 % · 103 vozidel
  • Bílá15,3 % · 32 vozidel
  • Červená9,6 % · 20 vozidel
  • Modrá7,7 % · 16 vozidel
  • Černá6,7 % · 14 vozidel
  • ostatní11,5 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
51,1 %
evidováno u 490 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,4 %EURO 5 · 0,5 %EURO 4 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 958 vozů Volkswagenu Multivanu 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
82,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
98,7 %
vyvezeno 1,3 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Multivanu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volkswagenu Multivanu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Multivan 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.