Volkswagen Multivan 2021

Evidováno
250
Způsobilost na STK
95,4 %
Ø nájezd (medián)
62 307 km
Dovezeno (65 ks)
26 %

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 643 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 935 000 Kčmedián 1 120 000 Kčdo 1 246 345 Kč

Volkswagen Multivan ročníku 2021 má v ČR 250 vozů. V provozu jich zůstává 248 vozů (99,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 26,0 % (65 vozů).

Ročník 202195,4 %
Model celkem94,4 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Multivanu 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,3 %50 000 až 90 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (44,0 %), 2.0 Nafta 150 kW (43,2 %), 2.0 Nafta 146 kW (11,6 %).

Barevně převládá šedá (29,6 %), druhá nejčastější je bílá (14,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 643 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 95,4 %. Model jako celek dosahuje 94,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2020 (96,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 53,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 62 307 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 961 až 94 883 km. To odpovídá asi 12 461 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (41,8 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
35×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
19×
3
Tlumič pérování chybí nebo z něj vytéká kapalina nebo je poškozený tak, že zjevně nefunguje.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.2
7×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
4×
5
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
4×
6
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.3
4×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
3×
8
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW11096,9 %964 208 Kč
2.0 Nafta 150 kW10893,5 %1 228 999 Kč

Cenový odhad

935 000
od Kč
1 120 000
medián Kč
1 246 345
do Kč

Při nájezdu kolem 100 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km1 272 000 Kč
100 000 km1 120 000 Kč
150 000 km992 000 Kč
200 000 km854 000 Kč
250 000 km793 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Multivanu ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 120 000 Kč (při mediánovém nájezdu 100 000 km). Běžné rozpětí je od 935 000 do 1 246 345 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 378 386 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 837 679 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 272 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 793 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Multivanu 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo80,0 % · 52 vozidel
  • Dánsko6,2 % · 4 vozidla
  • Slovinsko3,1 % · 2 vozidla
  • Švédsko3,1 % · 2 vozidla
  • Itálie1,5 % · 1 vozidlo
  • ostatní země1,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena4,6 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha33,3 % · 214 prohlídek
  • Středočeský kraj27,4 % · 176 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj19,0 % · 122 prohlídek
  • ostatní20,4 % · 131 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá29,6 % · 74 vozidel
  • Bílá14,4 % · 36 vozidel
  • Modrá12,8 % · 32 vozidel
  • Černá11,6 % · 29 vozidel
  • Červená11,2 % · 28 vozidel
  • ostatní20,4 % · 51 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
58,4 %
evidováno u 390 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 74,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 668 vozů Volkswagenu Multivanu 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
83,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
96,7 %
vyvezeno 3,1 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Volkswagenu Multivanu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Multivan 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.