Volkswagen Bora 1998

Evidováno
115
Způsobilost na STK
93,7 %
Ø nájezd (medián)
221 193 km
Dovezeno (113 ks)
98 %

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 1 265 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1998 eviduje registr Volkswagenu Bory 115 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 62 vozů (53,9 %); ze zahraničí dovezeno 113 vozů (98,3 %).

Ročník 199893,7 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu Bory 1998 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
20 let89,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 74 kW (41,7 %), 1.9 Nafta 66 kW (39,1 %), 2.3 Benzín 110 kW (14,8 %).

Barevně převládá zelená-metal (25,2 %), druhá nejčastější je šedá-metal (15,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 265 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 93,7 %. Model jako celek dosahuje 93,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 221 193 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 183 544 až 265 567 km. To odpovídá asi 7 900 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (39,9 %), pak následují Jihočeský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (98,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 09837,7 %
Brzdové zařízení64622,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení55219,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2679,2 %
Řízení1996,8 %
Výhledy933,2 %
Identifikace vozidla572,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
408×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
206×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
201×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
195×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
189×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
187×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
116×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
111×

Motorizace ročníku 1998

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 74 kW4893,0 %–
1.9 Nafta 66 kW4594,4 %–

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Bory 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo31,9 % · 36 vozidel
  • Rakousko3,5 % · 4 vozidla
  • Francie2,7 % · 3 vozidla
  • Slovensko0,9 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko0,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena60,2 % · 68 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj14,6 % · 185 prohlídek
  • Jihočeský kraj11,9 % · 151 prohlídek
  • Středočeský kraj10,1 % · 128 prohlídek
  • ostatní63,3 % · 801 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza25,2 % · 29 vozidel
  • Šedá metalíza15,7 % · 18 vozidel
  • Červená metalíza12,2 % · 14 vozidel
  • Zelená11,3 % · 13 vozidel
  • Černá7,0 % · 8 vozidel
  • ostatní28,7 % · 33 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
52,6 %
evidováno u 103 vozů
Tažné zařízení
26,0 %
evidováno u 51 vozů
Airbag
24,0 %
evidováno u 47 vozů
Klimatizace
13,3 %
evidováno u 26 vozů
Katalyzátor
9,2 %
evidováno u 18 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 24,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 91,5 %EURO 3 · 8,5 %

Jiné ročníky Volkswagenu Bory

Proklepněte konkrétní Volkswagen Boru 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.