Toyota Corolla 2016

Evidováno
187
Způsobilost na STK
98,0 %
Ø nájezd (medián)
68 676 km
Dovezeno (3 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 1 061 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 211 127 Kčmedián 246 500 Kčdo 279 443 Kč

Pro Toyotu Corollu ročníku 2016 eviduje registr 187 vozů. Aktivně jezdí 181 vozů (96,8 %), dovoz tvoří 1,6 % ročníku (3 vozy).

Ročník 201698,0 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Toyoty Corolly 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 4,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,8 %30 000 až 60 000 km
6 let98,7 %50 000 až 90 000 km
8 let96,2 %60 000 až 120 000 km
10 let94,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 97 kW (97,9 %), 1.6 Benzín+LPG 97 kW (2,1 %).

Nejčastější barva je šedá (41,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 061 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 98,0 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 3,4 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2015 (96,9 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 68 676 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 44 100 až 102 677 km. To odpovídá asi 6 868 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (42,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (1,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení14534,5 %
Podvozek a části připevněné k podvozku11828,1 %
Brzdové zařízení8821,0 %
Výhledy6916,4 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
58×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
49×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
49×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
36×
5
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
35×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
29×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
20×
8
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
15×

Na co se zaměřit u ročníku 2016

Závady, které technici u Toyoty Corolly 2016 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,63×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 503 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.118 let7 080

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,1 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 2 001 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 97 kW18398,2 %249 900 Kč

Cenový odhad

211 127
od Kč
246 500
medián Kč
279 443
do Kč

Při nájezdu kolem 147 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km315 000 Kč
100 000 km269 000 Kč
150 000 km244 000 Kč
200 000 km202 000 Kč
250 000 km179 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Toyota Corolly ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 246 500 Kč (při mediánovém nájezdu 147 326 km). Běžné rozpětí je od 211 127 do 279 443 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 301 713 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 200 362 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 315 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 179 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Toyoty Corolly 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo33,3 % · 1 vozidlo
  • Polsko33,3 % · 1 vozidlo
  • Slovensko33,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha42,4 % · 568 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj30,8 % · 413 prohlídek
  • Středočeský kraj26,7 % · 358 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá41,1 % · 78 vozidel
  • Bílá39,5 % · 75 vozidel
  • Hnědá10,5 % · 20 vozidel
  • Černá6,8 % · 13 vozidel
  • Červená2,1 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
19,3 %
evidováno u 125 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 61,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,2 %EURO 5 · 1,0 %EURO 4 · 0,5 %EURO 3 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 648 vozů Toyoty Corolly 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
47,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
92,3 %
vyvezeno 7,1 % · zaniklo 0,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2016 patří u Corolly k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,4 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Toyoty Corolly

Proklepněte konkrétní Toyotu Corollu 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.