Tatra 603 1960
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 387 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti, z 143 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Tatra 603 ročníku 1960 má v ČR 387 vozů. V provozu jich zůstává 92 vozů (23,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 86,8 % (336 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín (94,6 %), 2.5 Benzín 95 kW (3,9 %), 2.5 Benzín 100 kW (1,6 %).
Nejčastější barva je černá (77,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 143 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1960 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,9 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1959 (96,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 46 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 21 476 až 87 844 km. To odpovídá asi 697 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (43,1 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (86,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Tatry 603 1960 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 336 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj17,5 % · 25 prohlídek
- Hlavní město Praha14,7 % · 21 prohlídek
- Středočeský kraj8,4 % · 12 prohlídek
- ostatní59,4 % · 85 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá77,8 % · 301 vozidel
- Bílá5,4 % · 21 vozidel
- Modrá základní2,8 % · 11 vozidel
- Šedá základní2,8 % · 11 vozidel
- Červená základní2,1 % · 8 vozidel
- ostatní9,0 % · 35 vozidel
Proklepněte konkrétní Tatru 603 1960
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.