Tatra 603 1964
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 159 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 30 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Tatru 603 ročníku 1964 eviduje registr 159 vozů. Aktivně jezdí 33 vozů (20,8 %), dovoz tvoří 87,4 % ročníku (139 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín (97,5 %), 2.5 Benzín 105 kW (2,5 %).
Nejčastější barva je černá (71,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 30 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1964 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 41 543 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 7 237 až 55 732 km. To odpovídá asi 670 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (56,8 %), pak následují Praha a Liberecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (87,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Tatry 603 1964 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 139 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj56,8 % · 25 prohlídek
- Hlavní město Praha27,3 % · 12 prohlídek
- Liberecký kraj15,9 % · 7 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá71,1 % · 113 vozidel
- Nezjištěno10,1 % · 16 vozidel
- Červená základní4,4 % · 7 vozidel
- Šedá základní2,5 % · 4 vozidla
- Modrá základní1,9 % · 3 vozidla
- ostatní10,1 % · 16 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1964 patří u 603 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Tatru 603 1964
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.