Tatra 603 1967

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 246 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
246
Způsobilost na STK
98,7 %
Ø nájezd (medián)
53 000 km
Dovezeno (205 ks)
83 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti, z 79 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Tatru 603 ročníku 1967 eviduje registr 246 vozů. Aktivně jezdí 68 vozů (27,6 %), dovoz tvoří 83,3 % ročníku (205 vozů).

Ročník 196798,7 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín (94,7 %), 2.5 Benzín 77 kW (5,3 %).

Nejčastější barva je černá (81,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 79 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1967 mělo plnou způsobilost 98,7 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy o 3,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 5,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1966 (93,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 53 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 21 846 až 67 578 km. To odpovídá asi 898 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (36,1 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (83,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
21×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
17×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
12×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
11×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
8×
6
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
6×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
5×
8
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
5×

Z registru vozidel

Složení Tatry 603 1967 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 205 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Liberecký kraj32,9 % · 26 prohlídek
  • Středočeský kraj31,6 % · 25 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj26,6 % · 21 prohlídek
  • ostatní8,9 % · 7 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá81,7 % · 201 vozidel
  • Červená základní5,3 % · 13 vozidel
  • Bílá2,4 % · 6 vozidel
  • Červená tmavá1,2 % · 3 vozidla
  • Šedá základní1,2 % · 3 vozidla
  • ostatní8,1 % · 20 vozidel

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1967 patří u 603 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Tatry 603

Proklepněte konkrétní Tatru 603 1967

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.