Tatra 603 1969

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 641 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
641
Způsobilost na STK
99,4 %
Ø nájezd (medián)
45 784 km
Dovezeno (528 ks)
82 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 175 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1969 Tatry 603 má v českých registrech 641 vozů. V provozu zůstává 149 vozů (23,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 528 vozů (82,4 %).

Ročník 196999,4 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín (97,8 %), 2.5 Benzín 77 kW (2,2 %).

Nejčastější barva je černá (86,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 175 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1969 mělo plnou způsobilost 99,4 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy o 4,6 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nezvykle vysoký podíl závad kategorie C (4,3 %), tedy nebezpečných závad, které vozidlo v STK diskvalifikují.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 45 784 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 14 596 až 72 420 km. To odpovídá asi 803 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,8 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (82,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku5752,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5247,7 %

Nejčastější závady STK

1
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
40×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
25×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
18×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
11×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
9×
6
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
8×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
8×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
8×

Z registru vozidel

Složení Tatry 603 1969 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo0,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,8 % · 527 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj28,0 % · 49 prohlídek
  • Jihomoravský kraj26,9 % · 47 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj23,4 % · 41 prohlídek
  • ostatní21,7 % · 38 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá86,6 % · 555 vozidel
  • Červená základní3,6 % · 23 vozidel
  • Bílá3,4 % · 22 vozidel
  • Modrá základní1,1 % · 7 vozidel
  • Žlutá základní0,9 % · 6 vozidel
  • ostatní4,4 % · 28 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
6,3 %
evidováno u 41 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Majitelé a osud v registru

Z 647 vozů Tatry 603 1969 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
5,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
8,8 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
24,7 %
vyvezeno 1,1 % · zaniklo 73,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1969 patří u 603 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Tatry 603

Proklepněte konkrétní Tatru 603 1969

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.