Tatra 603 1968
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 441 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 1,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti, z 75 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Tatru 603 ročníku 1968 eviduje registr 441 vozů. Aktivně jezdí 96 vozů (21,8 %), dovoz tvoří 84,1 % ročníku (371 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín (97,5 %), 2.5 Benzín 77 kW (2,5 %).
Nejčastější barva je černá (83,4 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 75 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1968 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy o 3,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 49 103 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 20 617 až 69 943 km. To odpovídá asi 847 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,9 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Vysočina.
Vysoký podíl dovozů (84,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Tatry 603 1968 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 371 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj43,9 % · 36 prohlídek
- Moravskoslezský kraj36,6 % · 30 prohlídek
- Kraj Vysočina19,5 % · 16 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá83,4 % · 368 vozidel
- Červená základní3,6 % · 16 vozidel
- Bílá3,2 % · 14 vozidel
- Modrá základní1,6 % · 7 vozidel
- Žlutá základní1,1 % · 5 vozidel
- ostatní7,0 % · 31 vozidel
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1968 patří u 603 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Tatru 603 1968
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.