Tatra 603 1974

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 689 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
689
Způsobilost na STK
93,3 %
Ø nájezd (medián)
53 612 km
Dovezeno (544 ks)
79 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 2,8 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 107 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Tatra 603 ročníku 1974 má v ČR 689 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 126 vozů (18,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 79,0 % (544 vozů).

Ročník 197493,3 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín (98,5 %), 2.5 Benzín 74 kW (1,5 %).

Nejčastější barva je černá (91,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 107 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1974 mělo plnou způsobilost 93,3 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 2,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1973 (92,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 53 612 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 21 352 až 75 652 km. To odpovídá asi 1 031 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (45,3 %), pak následují Praha a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (79,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku7259,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5041,0 %

Nejčastější závady STK

1
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
37×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
24×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
23×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
13×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
12×
6
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
8×
7
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
8×
8
Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Řízení · kód 2.1.1.5.2
8×

Z registru vozidel

Složení Tatry 603 1974 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko0,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,8 % · 543 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj36,4 % · 39 prohlídek
  • Hlavní město Praha22,4 % · 24 prohlídek
  • Pardubický kraj21,5 % · 23 prohlídek
  • ostatní19,6 % · 21 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá91,1 % · 628 vozidel
  • Červená základní2,9 % · 20 vozidel
  • Hnědá světlá0,9 % · 6 vozidel
  • Žlutá základní0,9 % · 6 vozidel
  • Modrá základní0,7 % · 5 vozidel
  • ostatní3,5 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
5,9 %
evidováno u 41 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Majitelé a osud v registru

Z 692 vozů Tatry 603 1974 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
10,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
12,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
18,8 %
vyvezeno 1,3 % · zaniklo 77,9 %

Jiné ročníky Tatry 603

Proklepněte konkrétní Tatru 603 1974

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.