Tatra 603 1972

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 669 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
669
Způsobilost na STK
94,7 %
Ø nájezd (medián)
56 576 km
Dovezeno (549 ks)
82 %

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 125 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Tatru 603 ročníku 1972 eviduje registr 669 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 134 vozů (20,0 %), dovoz tvoří 82,1 % ročníku (549 vozů).

Ročník 197294,7 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín (98,5 %), 2.5 Benzín 74 kW (1,5 %).

Nejčastější barva je černá (90,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 125 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1972 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1971 (93,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 56 576 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 923 až 88 914 km. To odpovídá asi 1 048 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (39,8 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (82,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku7158,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5041,3 %

Nejčastější závady STK

1
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
32×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
30×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
15×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
14×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
12×
7
Netěsnost převodky řízení.
Řízení · kód 2.1.1.5.1
10×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
9×

Z registru vozidel

Složení Tatry 603 1972 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo0,2 % · 1 vozidlo
  • Slovensko0,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,6 % · 547 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj31,2 % · 39 prohlídek
  • Středočeský kraj30,4 % · 38 prohlídek
  • Hlavní město Praha16,8 % · 21 prohlídek
  • ostatní21,6 % · 27 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá90,0 % · 602 vozidel
  • Červená základní2,7 % · 18 vozidel
  • Nezjištěno1,8 % · 12 vozidel
  • Modrá základní1,0 % · 7 vozidel
  • Bílá0,9 % · 6 vozidel
  • ostatní3,6 % · 24 vozidel

Majitelé a osud v registru

Z 667 vozů Tatry 603 1972 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
8,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
5,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
20,8 %
vyvezeno 1,5 % · zaniklo 77,8 %

Jiné ročníky Tatry 603

Proklepněte konkrétní Tatru 603 1972

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.