Tatra 57 1948

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
50
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
21 819 km
Dovezeno (37 ks)
74 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 75 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1948 eviduje registr Tatry 57 50 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 22 vozů (44,0 %); ze zahraničí dovezeno 37 vozů (74,0 %).

Ročník 194894,2 %
Model celkem96,3 %
Značka celkem94,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín (78,0 %), 1.3 Benzín (14,0 %), 1.2 Benzín 25 kW (8,0 %).

Nejčastější barva je černá (40,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 75 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1948 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 96,3 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 5,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1947 (88,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 2,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 21 819 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 15 008 až 56 411 km. To odpovídá asi 280 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (39,0 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (74,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
14×
2
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
13×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
12×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
7×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
6×
6
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
4×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
3×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
2×

Z registru vozidel

Složení Tatry 57 1948 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 37 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj21,3 % · 16 prohlídek
  • Hlavní město Praha20,0 % · 15 prohlídek
  • Středočeský kraj13,3 % · 10 prohlídek
  • ostatní45,3 % · 34 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá40,0 % · 20 vozidel
  • Červená základní10,0 % · 5 vozidel
  • Modrá základní10,0 % · 5 vozidel
  • Šedá základní10,0 % · 5 vozidel
  • Zel žlutá tmavá8,0 % · 4 vozidla
  • ostatní22,0 % · 11 vozidel

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1948 je mezi ročníky 57 podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Tatry 57

Proklepněte konkrétní Tatru 57 1948

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.