Tatra 57 1937
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 201 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 210 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Tatru 57 ročníku 1937 eviduje registr 201 vozů. Aktivně jezdí 84 vozů (41,8 %), dovoz tvoří 81,6 % ročníku (164 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín (96,5 %), 1.2 Benzín 15 kW (3,5 %).
Barevně převládá černá (27,9 %), druhá nejčastější je šedá-základní (12,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 210 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1937 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 96,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1936 (94,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 51 426 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 15 032 až 68 875 km. To odpovídá asi 578 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (36,5 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (81,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Tatry 57 1937 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 164 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj11,0 % · 23 prohlídek
- Hlavní město Praha9,5 % · 20 prohlídek
- Středočeský kraj9,5 % · 20 prohlídek
- ostatní70,0 % · 147 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá27,9 % · 56 vozidel
- Šedá základní12,9 % · 26 vozidel
- Modrá základní12,4 % · 25 vozidel
- Červená základní6,5 % · 13 vozidel
- Zelená základní6,5 % · 13 vozidel
- ostatní33,8 % · 68 vozidel
Proklepněte konkrétní Tatru 57 1937
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.