Suzuki Swift 2021

Evidováno
164
Způsobilost na STK
97,7 %
Ø nájezd (medián)
30 465 km
Dovezeno (7 ks)
4 %

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 401 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 259 000 Kčmedián 291 660 Kčdo 318 500 Kč

Pro Suzuki Swift ročníku 2021 eviduje registr 164 vozů. Aktivně jezdí 159 vozů (97,0 %), dovoz tvoří 4,3 % ročníku (7 vozů).

Ročník 202197,7 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem93,9 %

Jak ročník stárne

Suzuki Swiftu 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,7 %20 000 až 50 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 61 kW (90,2 %), 1.4 Benzín 95 kW (9,8 %).

Nejčastější barva je červená (45,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 401 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 97,7 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy o 4,2 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 30 465 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 16 023 až 47 037 km. To odpovídá asi 6 093 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (38,6 %), pak následují Středočeský kraj a Zlínský kraj.

Podíl dovozů (4,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
8×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
3×
5
Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem
Jiné vybavení · kód 7.5.1.1
3×
6
Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost).
Jiné vybavení · kód 7.4.1.2
2×
7
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
2×
8
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.6.1
2×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 61 kW14898,8 %290 000 Kč

Cenový odhad

259 000
od Kč
291 660
medián Kč
318 500
do Kč

Při nájezdu kolem 52 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km321 000 Kč
50 000 km295 000 Kč
75 000 km271 000 Kč
100 000 km258 000 Kč
125 000 km238 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Suzuki Swiftu ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 291 660 Kč (při mediánovém nájezdu 51 700 km). Běžné rozpětí je od 259 000 do 318 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 335 630 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 175 458 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 321 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 238 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Suzuki Swiftu 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie28,6 % · 2 vozidla
  • Maďarsko28,6 % · 2 vozidla
  • Německo14,3 % · 1 vozidlo
  • Polsko14,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena14,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj24,4 % · 98 prohlídek
  • Středočeský kraj19,5 % · 78 prohlídek
  • Zlínský kraj19,5 % · 78 prohlídek
  • ostatní36,7 % · 147 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená45,7 % · 75 vozidel
  • Bílá24,4 % · 40 vozidel
  • Šedá23,8 % · 39 vozidel
  • Modrá3,0 % · 5 vozidel
  • Černá2,4 % · 4 vozidla
  • ostatní0,6 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
10,0 %
evidováno u 51 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 508 vozů Suzuki Swiftu 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
35,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
95,3 %
vyvezeno 4,3 % · zaniklo 0,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2021 patří u Swiftu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,2 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Suzuki Swiftu

Proklepněte konkrétní Suzuki Swift 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.