Suzuki Swift 2017
Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 505 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 187 914 Kčmedián 239 000 Kčdo 251 966 Kč
Suzuki Swift ročníku 2017 má v ČR 111 vozů. V provozu jich zůstává 111 vozů (100,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 13,5 % (15 vozů).
Jak ročník stárne
Suzuki Swiftu 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 3,2 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,4 % | - |
| 6 let | 98,0 % | - |
| 8 let | 95,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 66 kW (52,3 %), 1.2 Benzín 69 kW (25,2 %), 1.0 Benzín 82 kW (18,9 %).
Barevně převládá červená (29,7 %), druhá nejčastější je šedá (27,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 505 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 98,0 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy o 4,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 54 420 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 33 590 až 83 744 km. To odpovídá asi 6 047 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (35,9 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (13,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 66 kW | 58 | 99,6 % | 241 300 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 99 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 276 000 Kč |
| 75 000 km | 252 000 Kč |
| 100 000 km | 239 000 Kč |
| 125 000 km | 223 000 Kč |
| 150 000 km | 201 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Suzuki Swiftu ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 239 000 Kč (při mediánovém nájezdu 99 109 km). Běžné rozpětí je od 187 914 do 251 966 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 262 600 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 169 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 276 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 201 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Suzuki Swiftu 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo66,7 % · 10 vozidel
- Polsko13,3 % · 2 vozidla
- Rakousko13,3 % · 2 vozidla
- Francie6,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha29,9 % · 151 prohlídek
- Středočeský kraj28,7 % · 145 prohlídek
- Moravskoslezský kraj24,8 % · 125 prohlídek
- ostatní16,6 % · 84 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená29,2 % · 33 vozidel
- Šedá26,5 % · 30 vozidel
- Modrá22,1 % · 25 vozidel
- Bílá15,9 % · 18 vozidel
- Černá6,2 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 56,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2017 patří u Swiftu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Suzuki Swift 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.