Suzuki Swift 2019
Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,0 % bez plné způsobilosti, z 665 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 275 000 Kčmedián 300 000 Kčdo 357 548 Kč
Pro Suzuki Swift ročníku 2019 eviduje registr 193 vozů. Aktivně jezdí 188 vozů (97,4 %), dovoz tvoří 4,1 % ročníku (8 vozů).
Jak ročník stárne
Suzuki Swiftu 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 2,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 99,0 % | 20 000 až 50 000 km |
| 6 let | 96,9 % | 30 000 až 70 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 66 kW (75,6 %), 1.4 Benzín 103 kW (18,7 %), 1.0 Benzín 82 kW (5,7 %).
Nejčastější barva je červená (38,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 665 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,0 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy o 4,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 41,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 40 743 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 367 až 63 291 km. To odpovídá asi 5 820 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (34,9 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (4,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 66 kW | 146 | 98,4 % | 275 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 72 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 356 000 Kč |
| 50 000 km | 327 000 Kč |
| 75 000 km | 299 000 Kč |
| 100 000 km | 291 000 Kč |
| 125 000 km | 271 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Suzuki Swiftu ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 300 000 Kč (při mediánovém nájezdu 72 000 km). Běžné rozpětí je od 275 000 do 357 548 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 428 200 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 259 400 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 356 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 271 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Suzuki Swiftu 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Maďarsko25,0 % · 2 vozidla
- Polsko25,0 % · 2 vozidla
- Slovensko25,0 % · 2 vozidla
- Lucembursko12,5 % · 1 vozidlo
- Německo12,5 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha26,5 % · 176 prohlídek
- Středočeský kraj26,3 % · 175 prohlídek
- Moravskoslezský kraj23,2 % · 154 prohlídek
- ostatní24,1 % · 160 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená38,3 % · 74 vozidel
- Modrá22,3 % · 43 vozidel
- Šedá17,1 % · 33 vozidel
- Bílá12,4 % · 24 vozidel
- Žlutá7,3 % · 14 vozidel
- ostatní2,6 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 614 vozů Suzuki Swiftu 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2019 patří u Swiftu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Suzuki Swift 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.