Suzuki Jimny 2010
Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 913 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 173 748 Kčmedián 205 000 Kčdo 237 500 Kč
V roce 2010 eviduje registr Suzuki Jimny 113 vozů. V provozu jich zůstává 103 vozů (91,2 %); ze zahraničí dovezeno 52 vozů (46,0 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 62 kW (76,1 %), 1.5 Nafta 63 kW (8,8 %), 1.3 Benzín 63 kW (7,1 %).
Barevně převládá zelená (23,9 %), druhá nejčastější je zelená-metal (23,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 913 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 94,0 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2009 (91,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 94 578 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 60 106 až 133 612 km. To odpovídá asi 5 911 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,7 %), pak následují Zlínský kraj a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (46,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 812 | 40,5 % |
| Brzdové zařízení | 491 | 24,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 346 | 17,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 140 | 7,0 % |
| Řízení | 131 | 6,5 % |
| Výhledy | 85 | 4,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2010
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 62 kW | 86 | 93,9 % | 168 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 150 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 281 000 Kč |
| 100 000 km | 239 000 Kč |
| 150 000 km | 205 000 Kč |
| 200 000 km | 176 000 Kč |
| 250 000 km | 150 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Suzuki Jimny ročníku 2010 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 205 000 Kč (při mediánovém nájezdu 150 301 km). Běžné rozpětí je od 173 748 do 237 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 249 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 168 497 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 281 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 150 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Suzuki Jimny 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo75,0 % · 39 vozidel
- Rakousko9,6 % · 5 vozidel
- Belgie3,8 % · 2 vozidla
- Maďarsko1,9 % · 1 vozidlo
- Německo (NDR)1,9 % · 1 vozidlo
- ostatní země1,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena5,8 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj21,4 % · 195 prohlídek
- Jihočeský kraj16,2 % · 148 prohlídek
- Zlínský kraj16,2 % · 148 prohlídek
- ostatní46,2 % · 422 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená23,9 % · 27 vozidel
- Zelená metalíza23,0 % · 26 vozidel
- Šedá11,5 % · 13 vozidel
- Bílá8,8 % · 10 vozidel
- Šedá metalíza8,8 % · 10 vozidel
- ostatní23,9 % · 27 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 49,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2010 patří u Jimny k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Suzuki Jimny 2010
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.