Suzuki Jimny 2009

Evidováno
157
Způsobilost na STK
91,3 %
Ø nájezd (medián)
99 630 km
Dovezeno (79 ks)
50 %

Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti, z 1 463 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 121 244 Kčmedián 164 219 Kčdo 197 948 Kč

Suzuki Jimny ročníku 2009 má v ČR 157 vozů. V provozu jich zůstává 148 vozů (94,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 50,3 % (79 vozů).

Ročník 200991,3 %
Model celkem92,2 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 62 kW (79,6 %), 1.5 Nafta 63 kW (10,8 %), 1.3 Benzín 63 kW (9,6 %).

Barevně převládá zelená-metal (19,1 %), druhá nejčastější je šedá-metal (16,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 463 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 91,3 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2008 (92,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 99 630 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 62 334 až 140 265 km. To odpovídá asi 5 861 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,0 %), pak následují Plzeňský kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (50,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 36637,3 %
Brzdové zařízení85023,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení59716,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3339,1 %
Řízení2386,5 %
Výhledy1634,5 %
Obtěžování okolí601,6 %
Identifikace vozidla541,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
509×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
397×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
339×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
221×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
183×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
163×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
150×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
145×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,8 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 258 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2009

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 62 kW12591,1 %148 000 Kč

Cenový odhad

121 244
od Kč
164 219
medián Kč
197 948
do Kč

Při nájezdu kolem 150 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km230 000 Kč
100 000 km195 000 Kč
150 000 km164 000 Kč
200 000 km141 000 Kč
250 000 km121 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Suzuki Jimny ročníku 2009 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 164 219 Kč (při mediánovém nájezdu 150 000 km). Běžné rozpětí je od 121 244 do 197 948 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 213 337 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 117 988 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 230 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 121 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Suzuki Jimny 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo75,9 % · 60 vozidel
  • Rakousko8,9 % · 7 vozidel
  • Itálie2,5 % · 2 vozidla
  • Nizozemsko2,5 % · 2 vozidla
  • Slovensko2,5 % · 2 vozidla
  • ostatní země5,1 % · 4 vozidla
  • země neurčena2,5 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,5 % · 285 prohlídek
  • Plzeňský kraj18,9 % · 277 prohlídek
  • Zlínský kraj17,2 % · 252 prohlídek
  • ostatní44,4 % · 649 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza19,1 % · 30 vozidel
  • Šedá metalíza16,6 % · 26 vozidel
  • Šedá15,9 % · 25 vozidel
  • Zelená9,6 % · 15 vozidel
  • Stříbrná metalíza8,3 % · 13 vozidel
  • ostatní30,6 % · 48 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
68,7 %
evidováno u 266 vozů
ABS
26,4 %
evidováno u 102 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 41,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 99,4 %EURO 6 · 0,6 %

Jiné ročníky Suzuki Jimny

Proklepněte konkrétní Suzuki Jimny 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.