Suzuki Jimny 2008

Evidováno
201
Způsobilost na STK
92,6 %
Ø nájezd (medián)
108 198 km
Dovezeno (88 ks)
44 %

Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti, z 1 892 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 110 509 Kčmedián 158 919 Kčdo 176 750 Kč

Pro Suzuki Jimny ročníku 2008 eviduje registr 201 vozů. Aktivně jezdí 185 vozů (92,0 %), dovoz tvoří 43,8 % ročníku (88 vozů).

Ročník 200892,6 %
Model celkem92,2 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 62 kW (74,6 %), 1.5 Nafta 63 kW (10,9 %), 1.3 Benzín 63 kW (8,5 %).

Barevně převládá zelená-metal (22,9 %), druhá nejčastější je zelená (14,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 892 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 92,6 %. Model jako celek dosahuje 92,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 7,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 108 198 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 69 174 až 147 933 km. To odpovídá asi 6 011 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,1 %), pak následují Zlínský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (43,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 83037,5 %
Brzdové zařízení1 04721,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení87717,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3647,4 %
Řízení3437,0 %
Výhledy2204,5 %
Obtěžování okolí1052,1 %
Identifikace vozidla1002,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
652×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
544×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
448×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
397×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
251×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
192×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
189×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
159×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 439 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
1.3 Benzín 62 kW15092,4 %101 598 Kč

Cenový odhad

110 509
od Kč
158 919
medián Kč
176 750
do Kč

Při nájezdu kolem 129 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km227 000 Kč
100 000 km186 000 Kč
150 000 km152 000 Kč
200 000 km130 000 Kč
250 000 km112 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Suzuki Jimny ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 158 919 Kč (při mediánovém nájezdu 129 000 km). Běžné rozpětí je od 110 509 do 176 750 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 180 898 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 75 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 227 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 112 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Suzuki Jimny 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo61,4 % · 54 vozidel
  • Belgie8,0 % · 7 vozidel
  • Rakousko6,8 % · 6 vozidel
  • Francie4,5 % · 4 vozidla
  • Dánsko2,3 % · 2 vozidla
  • ostatní země11,4 % · 10 vozidel
  • země neurčena5,7 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj24,2 % · 458 prohlídek
  • Zlínský kraj14,1 % · 266 prohlídek
  • Jihočeský kraj13,1 % · 248 prohlídek
  • ostatní48,6 % · 920 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza22,9 % · 46 vozidel
  • Zelená14,9 % · 30 vozidel
  • Stříbrná metalíza10,0 % · 20 vozidel
  • Šedá metalíza10,0 % · 20 vozidel
  • Šedá9,5 % · 19 vozidel
  • ostatní32,8 % · 66 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
74,8 %
evidováno u 329 vozů
ABS
34,1 %
evidováno u 150 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 44,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 96,9 %EURO 3 · 1,5 %EURO 5 · 0,5 %EURO 2 · 0,5 %EURO 6 · 0,5 %

Jiné ročníky Suzuki Jimny

Proklepněte konkrétní Suzuki Jimny 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.