Subaru XV 2019

1.6 Benzín 84 kW

Kód motoru: FB16

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
84 kW
Výkon (114 k)
~1 600 cm³
Objem
6,9 l/100 km
Ø spotřeba
157 g/km
Ø CO₂
175 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 490 kg· rozvor 2 665 mm· délka 4 465 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
116
V provozu
115
Způsobilost na STK
99,2 %
STK kontrol
392

Způsobilé na 30 dnů 0,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,8 % bez plné způsobilosti, z 392 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 331 560 Kčmedián 355 158 Kčdo 400 616 Kč

1.6 Benzín 84 kW je první nejpočetnější motorizace u Subaru XV ročníku 2019. V registrech je evidováno 116 vozů (87,9 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem FB16.

Tato motorizace99,2 %
Ročník celkem98,9 %
Model celkem97,1 %
Značka celkem94,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,7 %
100-200 000 km100,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 99,2 % (392 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 98,9 %).

Plnou způsobilost mělo 99,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,8 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,7 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 723 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

331 560
od Kč
355 158
medián Kč
400 616
do Kč

Při nájezdu kolem 95 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km400 000 Kč
75 000 km375 000 Kč
100 000 km352 000 Kč
125 000 km334 000 Kč
150 000 km312 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 84 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 355 158 Kč (při typickém nájezdu 95 209 km). Běžné rozmezí je 331 560–400 616 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2019 (378 843 Kč) je tato motorizace o 6 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 400 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 312 000 Kč.

Jiné ročníky Subaru XV

Proklepněte konkrétní Subaru XV 2019 1.6 Benzín 84 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.