Subaru XV 2023

Evidováno
61
Způsobilost na STK
99,1 %
Ø nájezd (medián)
15 771 km
Dovezeno (13 ks)
21 %

Způsobilé na 30 dnů 0,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti, z 117 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 521 424 Kčmedián 569 900 Kčdo 593 775 Kč

Ročník 2023 Subaru XV má v českých registrech 61 vozů. V provozu zůstává 61 vozů (100,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 13 vozů (21,3 %).

Ročník 202399,1 %
Model celkem97,1 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 84 kW (67,2 %), 2.0 Benzín 110 kW (32,8 %).

Nejčastější barva je šedá (36,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 117 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,1 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2021 (98,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 15 771 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 7 874 až 27 345 km. To odpovídá asi 5 257 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihočeském kraji (41,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 84 kW4198,7 %552 801 Kč

Cenový odhad

521 424
od Kč
569 900
medián Kč
593 775
do Kč

Při nájezdu kolem 36 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km594 000 Kč
50 000 km548 000 Kč
75 000 km513 000 Kč
100 000 km478 000 Kč
125 000 km434 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Subaru XV ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 569 900 Kč (při mediánovém nájezdu 36 200 km). Běžné rozpětí je od 521 424 do 593 775 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 606 944 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 494 324 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 594 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 434 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Subaru XV 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo92,3 % · 12 vozidel
  • Itálie7,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihočeský kraj24,8 % · 29 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj19,7 % · 23 prohlídek
  • Hlavní město Praha15,4 % · 18 prohlídek
  • ostatní40,2 % · 47 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá36,1 % · 22 vozidel
  • Bílá23,0 % · 14 vozidel
  • Červená18,0 % · 11 vozidel
  • Modrá16,4 % · 10 vozidel
  • Černá4,9 % · 3 vozidla
  • ostatní1,6 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
37,8 %
evidováno u 123 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,4 %EURO 5 · 0,6 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u XV k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Subaru XV

Proklepněte konkrétní Subaru XV 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.