Subaru XV 2017
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 212 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 289 982 Kčmedián 320 942 Kčdo 379 999 Kč
Ročník 2017 Subaru XV má v českých registrech 50 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 48 vozů (96,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 16 vozů (32,0 %).
Jak ročník stárne
Subaru XV 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 2,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,3 % | - |
| 6 let | 97,2 % | - |
| 8 let | 95,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 110 kW (62,0 %), 2.0 Benzín 115 kW (20,0 %), 1.6 Benzín 84 kW (12,0 %).
Nejčastější barva je modrá (32,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 212 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 94,8 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 94,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2014 (96,4 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 70 982 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 45 741 až 100 034 km. To odpovídá asi 7 887 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (35,9 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Zlínský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 110 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 374 000 Kč |
| 100 000 km | 332 000 Kč |
| 150 000 km | 292 000 Kč |
| 200 000 km | 254 000 Kč |
| 250 000 km | 228 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru XV ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 320 942 Kč (při mediánovém nájezdu 110 114 km). Běžné rozpětí je od 289 982 do 379 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 437 925 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 284 875 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 374 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 228 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru XV 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo68,8 % · 11 vozidel
- Itálie6,3 % · 1 vozidlo
- Norsko6,3 % · 1 vozidlo
- Polsko6,3 % · 1 vozidlo
- Rakousko6,3 % · 1 vozidlo
- ostatní země6,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha35,9 % · 83 prohlídek
- Moravskoslezský kraj33,3 % · 77 prohlídek
- Zlínský kraj30,7 % · 71 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá32,0 % · 16 vozidel
- Bílá24,0 % · 12 vozidel
- Šedá22,0 % · 11 vozidel
- Červená16,0 % · 8 vozidel
- Oranžová4,0 % · 2 vozidla
- ostatní2,0 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 58,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2017 je mezi ročníky XV podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Subaru XV 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.