Subaru XV 2019

Evidováno
132
Způsobilost na STK
98,9 %
Ø nájezd (medián)
51 759 km
Dovezeno (16 ks)
12 %

Způsobilé na 30 dnů 1,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti, z 464 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 336 588 Kčmedián 378 843 Kčdo 400 724 Kč

Subaru XV ročníku 2019 má v ČR 132 vozů. Žádný jiný ročník nemá v registrech více kusů. V provozu jich zůstává 131 vozů (99,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 12,1 % (16 vozů).

Ročník 201998,9 %
Model celkem97,1 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru XV 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,3 %30 000 až 60 000 km
6 let98,6 %40 000 až 90 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 84 kW (87,9 %), 2.0 Benzín 115 kW (9,8 %), 2.0 Benzín 110 kW (2,3 %).

Barevně převládá modrá (25,8 %), druhá nejčastější je bílá (25,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 464 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,9 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nezvykle vysoký podíl závad kategorie C (4,9 %), tedy nebezpečných závad, které vozidlo v STK diskvalifikují.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 51 759 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 33 450 až 77 791 km. To odpovídá asi 7 394 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (38,7 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (12,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
14×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
9×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
7×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
6×
5
Vozidlo, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.9.2
5×
6
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
4×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
8
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
3×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,6 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 832 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 84 kW11699,2 %355 158 Kč

Cenový odhad

336 588
od Kč
378 843
medián Kč
400 724
do Kč

Při nájezdu kolem 95 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km425 000 Kč
75 000 km399 000 Kč
100 000 km375 000 Kč
125 000 km357 000 Kč
150 000 km333 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Subaru XV ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 378 843 Kč (při mediánovém nájezdu 95 209 km). Běžné rozpětí je od 336 588 do 400 724 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 439 700 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 299 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 425 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 333 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Subaru XV 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko50,0 % · 8 vozidel
  • Německo37,5 % · 6 vozidel
  • Slovensko6,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena6,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Zlínský kraj33,4 % · 155 prohlídek
  • Hlavní město Praha28,0 % · 130 prohlídek
  • Jihomoravský kraj25,0 % · 116 prohlídek
  • ostatní13,6 % · 63 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá25,6 % · 34 vozidel
  • Bílá24,8 % · 33 vozidel
  • Šedá22,6 % · 30 vozidel
  • Červená14,3 % · 19 vozidel
  • Oranžová12,8 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
35,5 %
evidováno u 163 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 49,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2019 patří u XV k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Subaru XV

Proklepněte konkrétní Subaru XV 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.