Subaru XV 2013

Evidováno
94
Způsobilost na STK
96,5 %
Ø nájezd (medián)
111 677 km
Dovezeno (31 ks)
33 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 665 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 156 474 Kčmedián 206 592 Kčdo 233 820 Kč

V roce 2013 eviduje registr Subaru XV 94 vozů. V provozu jich zůstává 90 vozů (95,7 %); ze zahraničí dovezeno 31 vozů (33,0 %).

Ročník 201396,5 %
Model celkem97,1 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru XV 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 2,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,0 % -
6 let95,9 % -
8 let95,4 % -
10 let96,7 % -
12 let93,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 110 kW (43,6 %), 2.0 Nafta 108 kW (33,0 %), 1.6 Benzín 84 kW (23,4 %).

Barevně převládá bílá (19,1 %), druhá nejčastější je šedá (12,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 665 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 97,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 111 677 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 76 459 až 149 899 km. To odpovídá asi 8 591 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (35,9 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku19731,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení18730,0 %
Brzdové zařízení11117,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav6510,4 %
Výhledy6410,3 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
75×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
72×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
62×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
62×
5
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
52×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
33×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
23×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
20×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 876 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
2.0 Benzín 110 kW4197,4 %254 900 Kč

Cenový odhad

156 474
od Kč
206 592
medián Kč
233 820
do Kč

Při nájezdu kolem 171 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km329 000 Kč
100 000 km255 000 Kč
150 000 km219 000 Kč
200 000 km185 000 Kč
250 000 km166 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Subaru XV ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 206 592 Kč (při mediánovém nájezdu 170 807 km). Běžné rozpětí je od 156 474 do 233 820 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 254 407 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 142 210 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 329 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 166 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Subaru XV 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo61,3 % · 19 vozidel
  • Švýcarsko19,4 % · 6 vozidel
  • Belgie6,5 % · 2 vozidla
  • Itálie6,5 % · 2 vozidla
  • země neurčena6,5 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha29,8 % · 198 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj29,8 % · 198 prohlídek
  • Jihomoravský kraj23,5 % · 156 prohlídek
  • ostatní17,0 % · 113 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá19,1 % · 18 vozidel
  • Šedá12,8 % · 12 vozidel
  • Oranžová metalíza8,5 % · 8 vozidel
  • Stříbrná metalíza8,5 % · 8 vozidel
  • Oranžová7,4 % · 7 vozidel
  • ostatní43,6 % · 41 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
40,3 %
evidováno u 126 vozů
ABS
30,0 %
evidováno u 94 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 59,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,9 %EURO 6 · 1,6 %EURO 4 · 0,5 %

Jiné ročníky Subaru XV

Proklepněte konkrétní Subaru XV 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.