Subaru Impreza 1994

Evidováno
175
Způsobilost na STK
94,1 %
Ø nájezd (medián)
194 629 km
Dovezeno (126 ks)
72 %

Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 765 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Subaru Impreza ročníku 1994 má v ČR 175 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 33 vozů (18,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 72,0 % (126 vozů).

Ročník 199494,1 %
Model celkem93,8 %
Značka celkem94,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín (32,0 %), 1.8 Benzín 76 kW (24,6 %), 1.6 Benzín 66 kW (21,1 %).

Barevně převládá červená-základní (21,1 %), druhá nejčastější je modrá-metal (17,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 765 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1993 (91,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 194 629 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 162 225 až 229 003 km. To odpovídá asi 6 082 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (36,8 %), pak následují Plzeňský kraj a Zlínský kraj.

Vysoký podíl dovozů (72,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku63547,2 %
Brzdové zařízení28120,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení17513,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav16011,9 %
Řízení936,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
220×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
135×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
123×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
78×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
66×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
63×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
58×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
47×

Motorizace ročníku 1994

MotorPočetSTK~cena
1.8 Benzín 76 kW4392,1 %–

Z registru vozidel

Složení Subaru Imprezy 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo19,8 % · 25 vozidel
  • Německo (NDR)1,6 % · 2 vozidla
  • Rakousko1,6 % · 2 vozidla
  • Belgie0,8 % · 1 vozidlo
  • Itálie0,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,4 % · 3 vozidla
  • země neurčena73,0 % · 92 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Liberecký kraj12,8 % · 98 prohlídek
  • Plzeňský kraj11,6 % · 89 prohlídek
  • Zlínský kraj10,3 % · 79 prohlídek
  • ostatní65,2 % · 499 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní21,1 % · 37 vozidel
  • Modrá metalíza17,1 % · 30 vozidel
  • Zelená metalíza16,6 % · 29 vozidel
  • Bílá10,3 % · 18 vozidel
  • Červená metalíza7,4 % · 13 vozidel
  • ostatní27,4 % · 48 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
40,5 %
evidováno u 75 vozů
Tažné zařízení
36,8 %
evidováno u 68 vozů
ABS
18,4 %
evidováno u 34 vozů
Airbag
6,5 %
evidováno u 12 vozů
Pohon na plyn
5,9 %
evidováno u 11 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 3,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 71,4 %EURO 2 · 28,6 %

Jiné ročníky Subaru Imprezy

Proklepněte konkrétní Subaru Imprezu 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.