Subaru Impreza 2005

Evidováno
72
Způsobilost na STK
95,3 %
Ø nájezd (medián)
135 621 km
Dovezeno (48 ks)
67 %

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 821 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 285 000 Kčmedián 399 500 Kčdo 600 000 Kč

Pro Subaru Imprezu ročníku 2005 eviduje registr 72 vozů. Aktivně jezdí 58 vozů (80,6 %), dovoz tvoří 66,7 % ročníku (48 vozů).

Ročník 200595,3 %
Model celkem93,8 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru Imprezy 2005 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 3,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,1 % -
6 let94,4 % -
8 let97,0 % -
10 let97,2 % -
12 let97,0 % -
14 let93,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 92 kW (45,8 %), 2.0 Benzín 118 kW (18,1 %), 2.0 Benzín+LPG 92 kW (13,9 %).

Nejčastější barva je modrá-metal (30,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 821 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2004 (93,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 135 621 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 88 207 až 185 993 km. To odpovídá asi 6 458 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (35,5 %), pak následují Středočeský kraj a Liberecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (66,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku93939,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení48020,2 %
Brzdové zařízení37815,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2068,7 %
Řízení1124,7 %
Výhledy1014,3 %
Identifikace vozidla793,3 %
Obtěžování okolí793,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
297×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
222×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
166×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
151×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
116×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
103×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
97×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
95×

Cenový odhad

285 000
od Kč
399 500
medián Kč
600 000
do Kč

Při nájezdu kolem 102 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km592 000 Kč
100 000 km436 000 Kč
150 000 km306 000 Kč
200 000 km257 000 Kč
250 000 km227 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Subaru Imprezy ročníku 2005 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 399 500 Kč (při mediánovém nájezdu 102 000 km). Běžné rozpětí je od 285 000 do 600 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 894 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 144 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 592 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 227 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Subaru Imprezy 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo54,2 % · 26 vozidel
  • Švýcarsko6,3 % · 3 vozidla
  • Belgie4,2 % · 2 vozidla
  • Nizozemsko2,1 % · 1 vozidlo
  • Rakousko2,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země4,2 % · 2 vozidla
  • země neurčena27,1 % · 13 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha29,7 % · 244 prohlídek
  • Středočeský kraj28,3 % · 232 prohlídek
  • Liberecký kraj25,7 % · 211 prohlídek
  • ostatní16,3 % · 134 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza30,6 % · 22 vozidel
  • Šedá metalíza20,8 % · 15 vozidel
  • Modrá15,3 % · 11 vozidel
  • Šedá15,3 % · 11 vozidel
  • Stříbrná metalíza12,5 % · 9 vozidel
  • ostatní5,6 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
48,7 %
evidováno u 74 vozů
Tažné zařízení
32,2 %
evidováno u 49 vozů
Pohon na plyn
21,1 %
evidováno u 32 vozů
Katalyzátor
11,8 %
evidováno u 18 vozů
Airbag
7,2 %
evidováno u 11 vozů
Klimatizace
5,9 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 40,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 66,1 %EURO 4 · 33,9 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2005 patří u Imprezy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Subaru Imprezy

Proklepněte konkrétní Subaru Imprezu 2005

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.