Subaru Impreza 2001
Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti, z 1 870 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 157 000 Kčmedián 230 000 Kčdo 362 500 Kč
V roce 2001 eviduje registr Subaru Imprezy 192 vozů. V provozu jich zůstává 103 vozů (53,6 %); ze zahraničí dovezeno 143 vozů (74,5 %).
Jak ročník stárne
Subaru Imprezy 2001 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 8 let a 24 let klesla plná způsobilost o 8,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 8 let | 92,1 % | - |
| 10 let | 87,5 % | - |
| 12 let | 92,0 % | - |
| 14 let | 89,7 % | - |
| 16 let | 86,8 % | - |
| 18 let | 88,1 % | - |
| 20 let | 96,1 % | - |
| 22 let | 93,8 % | - |
| 24 let | 84,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 160 kW (43,2 %), 2.0 Benzín 92 kW (27,6 %), 1.6 Benzín 70 kW (17,7 %).
Barevně převládá modrá-metal (25,5 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (14,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 870 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2000 (93,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 180 687 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 137 724 až 222 879 km. To odpovídá asi 7 227 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (34,5 %), pak následují Středočeský kraj a Zlínský kraj.
Vysoký podíl dovozů (74,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 696 | 41,3 % |
| Brzdové zařízení | 783 | 19,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 694 | 16,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 393 | 9,6 % |
| Řízení | 259 | 6,3 % |
| Výhledy | 108 | 2,6 % |
| Identifikace vozidla | 106 | 2,6 % |
| Obtěžování okolí | 65 | 1,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 160 kW | 83 | 91,4 % | 199 000 Kč |
| 2.0 Benzín 92 kW | 53 | 93,0 % | 107 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 171 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 405 000 Kč |
| 100 000 km | 323 000 Kč |
| 150 000 km | 244 000 Kč |
| 200 000 km | 207 000 Kč |
| 250 000 km | 183 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Imprezy ročníku 2001 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 230 000 Kč (při mediánovém nájezdu 170 678 km). Běžné rozpětí je od 157 000 do 362 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 399 555 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 135 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 405 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 183 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Imprezy 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo25,9 % · 37 vozidel
- Švýcarsko11,2 % · 16 vozidel
- Itálie9,1 % · 13 vozidel
- Polsko2,8 % · 4 vozidla
- Francie2,1 % · 3 vozidla
- ostatní země6,3 % · 9 vozidel
- země neurčena42,7 % · 61 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Liberecký kraj14,9 % · 279 prohlídek
- Středočeský kraj14,6 % · 273 prohlídek
- Zlínský kraj13,7 % · 256 prohlídek
- ostatní56,8 % · 1 062 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza25,5 % · 49 vozidel
- Stříbrná metalíza14,1 % · 27 vozidel
- Modrá8,9 % · 17 vozidel
- Šedá8,9 % · 17 vozidel
- Zelená metalíza6,8 % · 13 vozidel
- ostatní35,9 % · 69 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 34,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2001 je mezi ročníky Imprezy podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Subaru Imprezu 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.