Subaru Impreza 2003
Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 1 154 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 292 500 Kčmedián 394 000 Kčdo 528 139 Kč
Pro Subaru Imprezu ročníku 2003 eviduje registr 109 vozů. Aktivně jezdí 59 vozů (54,1 %), dovoz tvoří 74,3 % ročníku (81 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Imprezy 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 20 let klesla plná způsobilost o 2,9 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 97,4 % | - |
| 8 let | 96,2 % | - |
| 10 let | 93,5 % | - |
| 12 let | 97,6 % | - |
| 14 let | 96,6 % | - |
| 16 let | 95,1 % | - |
| 18 let | 95,6 % | - |
| 20 let | 94,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 92 kW (55,0 %), 1.6 Benzín 70 kW (26,6 %), 2.0 Benzín+LPG 92 kW (8,3 %).
Barevně převládá modrá-metal (17,4 %), druhá nejčastější je šedá (16,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 154 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 160 754 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 116 689 až 206 417 km. To odpovídá asi 6 989 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (33,9 %), pak následují Liberecký kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (74,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 561 | 41,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 744 | 19,9 % |
| Brzdové zařízení | 707 | 18,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 253 | 6,8 % |
| Řízení | 207 | 5,5 % |
| Výhledy | 105 | 2,8 % |
| Obtěžování okolí | 88 | 2,3 % |
| Identifikace vozidla | 80 | 2,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2003
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 92 kW | 60 | 95,1 % | 219 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 128 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 658 000 Kč |
| 100 000 km | 489 000 Kč |
| 150 000 km | 361 000 Kč |
| 200 000 km | 310 000 Kč |
| 250 000 km | 272 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Imprezy ročníku 2003 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 394 000 Kč (při mediánovém nájezdu 127 500 km). Běžné rozpětí je od 292 500 do 528 139 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 700 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 192 500 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 658 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 272 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Imprezy 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo53,1 % · 43 vozidel
- Itálie4,9 % · 4 vozidla
- Německo (NDR)3,7 % · 3 vozidla
- Švýcarsko3,7 % · 3 vozidla
- Litevská republika1,2 % · 1 vozidlo
- ostatní země2,5 % · 2 vozidla
- země neurčena30,9 % · 25 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Zlínský kraj23,6 % · 272 prohlídek
- Liberecký kraj23,5 % · 271 prohlídek
- Středočeský kraj22,4 % · 259 prohlídek
- ostatní30,5 % · 352 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza17,4 % · 19 vozidel
- Stříbrná metalíza16,5 % · 18 vozidel
- Šedá16,5 % · 18 vozidel
- Modrá10,1 % · 11 vozidel
- Zelená metalíza9,2 % · 10 vozidel
- ostatní30,3 % · 33 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 35,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Subaru Imprezu 2003
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.