Subaru Impreza 2006
Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 941 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 251 100 Kčmedián 369 778 Kčdo 537 250 Kč
Pro Subaru Imprezu ročníku 2006 eviduje registr 96 vozů. Aktivně jezdí 68 vozů (70,8 %), dovoz tvoří 54,2 % ročníku (52 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Imprezy 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 3,9 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,8 % | - |
| 6 let | 94,3 % | - |
| 8 let | 93,9 % | - |
| 10 let | 97,7 % | - |
| 12 let | 91,0 % | - |
| 14 let | 91,1 % | - |
| 16 let | 92,8 % | - |
| 18 let | 92,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 118 kW (68,8 %), 1.5 Benzín 77 kW (16,7 %), 2.0 Benzín+LPG 118 kW (7,3 %).
Nejčastější barva je šedá-metal (30,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 941 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 126 449 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 78 043 až 177 284 km. To odpovídá asi 6 322 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (42,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (54,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 978 | 38,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 481 | 19,1 % |
| Brzdové zařízení | 405 | 16,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 233 | 9,2 % |
| Řízení | 136 | 5,4 % |
| Výhledy | 112 | 4,4 % |
| Identifikace vozidla | 101 | 4,0 % |
| Obtěžování okolí | 73 | 2,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2006
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 118 kW | 66 | 95,7 % | 192 958 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 109 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 562 000 Kč |
| 100 000 km | 432 000 Kč |
| 150 000 km | 316 000 Kč |
| 200 000 km | 263 000 Kč |
| 250 000 km | 229 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Imprezy ročníku 2006 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 369 778 Kč (při mediánovém nájezdu 108 600 km). Běžné rozpětí je od 251 100 do 537 250 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 739 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 186 071 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 562 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 229 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Imprezy 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo38,5 % · 20 vozidel
- Švýcarsko17,3 % · 9 vozidel
- Itálie3,8 % · 2 vozidla
- Polsko3,8 % · 2 vozidla
- Rakousko3,8 % · 2 vozidla
- ostatní země9,6 % · 5 vozidel
- země neurčena23,1 % · 12 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha39,1 % · 368 prohlídek
- Středočeský kraj33,8 % · 318 prohlídek
- Jihomoravský kraj19,8 % · 186 prohlídek
- ostatní7,3 % · 69 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza30,2 % · 29 vozidel
- Modrá metalíza17,7 % · 17 vozidel
- Stříbrná metalíza11,5 % · 11 vozidel
- Šedá11,5 % · 11 vozidel
- Modrá9,4 % · 9 vozidel
- ostatní19,8 % · 19 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 39,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Subaru Imprezu 2006
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.