Subaru Impreza 2011
Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 691 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 98 175 Kčmedián 133 388 Kčdo 485 000 Kč
Pro Subaru Imprezu ročníku 2011 eviduje registr 76 vozů. Aktivně jezdí 66 vozů (86,8 %), dovoz tvoří 19,7 % ročníku (15 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Imprezy 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 1,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,1 % | - |
| 6 let | 96,9 % | - |
| 8 let | 96,7 % | - |
| 10 let | 95,4 % | - |
| 12 let | 96,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (60,5 %), 2.0 Benzín 110 kW (28,9 %), 1.5 Benzín 79 kW (5,3 %).
Barevně převládá bílá (22,4 %), druhá nejčastější je šedá (15,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 691 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 107 173 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 66 531 až 161 939 km. To odpovídá asi 7 145 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (39,8 %), pak následují Středočeský kraj a Zlínský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 221 | 31,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 190 | 27,4 % |
| Brzdové zařízení | 101 | 14,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 64 | 9,2 % |
| Výhledy | 62 | 8,9 % |
| Identifikace vozidla | 55 | 7,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 46 | 95,5 % | 68 464 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 165 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 223 000 Kč |
| 100 000 km | 174 000 Kč |
| 150 000 km | 139 000 Kč |
| 200 000 km | 116 000 Kč |
| 250 000 km | 103 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Imprezy ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 133 388 Kč (při mediánovém nájezdu 165 000 km). Běžné rozpětí je od 98 175 do 485 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 564 170 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 68 250 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 223 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 103 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Imprezy 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo40,0 % · 6 vozidel
- Itálie26,7 % · 4 vozidla
- Rakousko13,3 % · 2 vozidla
- Švýcarsko13,3 % · 2 vozidla
- Litevská republika6,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha29,5 % · 204 prohlídek
- Středočeský kraj25,8 % · 178 prohlídek
- Zlínský kraj18,8 % · 130 prohlídek
- ostatní25,9 % · 179 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá22,4 % · 17 vozidel
- Šedá15,8 % · 12 vozidel
- Modrá metalíza10,5 % · 8 vozidel
- Šedá metalíza10,5 % · 8 vozidel
- Stříbrná metalíza9,2 % · 7 vozidel
- ostatní31,6 % · 24 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2011 patří u Imprezy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Imprezu 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.