Subaru Impreza 2002
Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 2 067 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 217 446 Kčmedián 255 000 Kčdo 350 000 Kč
V roce 2002 eviduje registr Subaru Imprezy 215 vozů. V provozu jich zůstává 128 vozů (59,5 %); ze zahraničí dovezeno 103 vozů (47,9 %).
Jak ročník stárne
Subaru Imprezy 2002 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 8 let a 22 let klesla plná způsobilost o 6,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 8 let | 94,1 % | - |
| 10 let | 94,9 % | - |
| 12 let | 92,6 % | - |
| 14 let | 86,0 % | - |
| 16 let | 89,7 % | - |
| 18 let | 92,3 % | - |
| 20 let | 96,0 % | - |
| 22 let | 88,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 92 kW (28,8 %), 2.0 Benzín 160 kW (22,8 %), 2.0 Benzín 195 kW (21,4 %).
Nejčastější barva je modrá-metal (36,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 067 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 93,4 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2001 (92,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 156 041 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 115 627 až 199 148 km. To odpovídá asi 6 502 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,9 %), pak následují Praha a Liberecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (47,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 528 | 41,4 % |
| Brzdové zařízení | 654 | 17,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 638 | 17,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 366 | 9,9 % |
| Řízení | 230 | 6,2 % |
| Výhledy | 118 | 3,2 % |
| Identifikace vozidla | 90 | 2,4 % |
| Obtěžování okolí | 64 | 1,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2002
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 92 kW | 62 | 93,5 % | 124 000 Kč |
| 2.0 Benzín 160 kW | 49 | 95,3 % | 217 850 Kč |
| 2.0 Benzín 195 kW | 46 | 91,4 % | 339 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 142 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 409 000 Kč |
| 100 000 km | 320 000 Kč |
| 150 000 km | 241 000 Kč |
| 200 000 km | 204 000 Kč |
| 250 000 km | 180 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Imprezy ročníku 2002 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 255 000 Kč (při mediánovém nájezdu 142 000 km). Běžné rozpětí je od 217 446 do 350 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 456 800 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 175 960 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 409 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 180 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Imprezy 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo23,3 % · 24 vozidel
- Itálie7,8 % · 8 vozidel
- Švýcarsko6,8 % · 7 vozidel
- Francie4,9 % · 5 vozidel
- Slovensko3,9 % · 4 vozidla
- ostatní země7,8 % · 8 vozidel
- země neurčena45,6 % · 47 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj18,5 % · 383 prohlídek
- Hlavní město Praha16,7 % · 346 prohlídek
- Liberecký kraj12,3 % · 255 prohlídek
- ostatní52,4 % · 1 083 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza36,3 % · 78 vozidel
- Stříbrná metalíza13,5 % · 29 vozidel
- Modrá7,9 % · 17 vozidel
- Černá7,0 % · 15 vozidel
- Šedá6,5 % · 14 vozidel
- ostatní28,8 % · 62 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 29,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Subaru Imprezu 2002
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.