Subaru Impreza 1993
Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 621 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Subaru Imprezu ročníku 1993 eviduje registr 145 vozů. Aktivně jezdí 26 vozů (17,9 %), dovoz tvoří 77,2 % ročníku (112 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.8 Benzín 76 kW (29,7 %), 1.6 Benzín 66 kW (26,2 %), 1.8 Benzín (22,1 %).
Barevně převládá modrá-metal (24,1 %), druhá nejčastější je červená-základní (21,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 621 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 91,6 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 91,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 182 469 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 147 452 až 224 198 km. To odpovídá asi 5 529 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Libereckém kraji (41,1 %), pak následují Zlínský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (77,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 456 | 46,5 % |
| Brzdové zařízení | 216 | 22,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 124 | 12,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 119 | 12,1 % |
| Řízení | 66 | 6,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1993
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.8 Benzín 76 kW | 43 | 91,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Subaru Imprezy 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo20,5 % · 23 vozidel
- Rakousko4,5 % · 5 vozidel
- Švýcarsko0,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena74,1 % · 83 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Liberecký kraj14,8 % · 92 prohlídek
- Zlínský kraj12,2 % · 76 prohlídek
- Královéhradecký kraj9,0 % · 56 prohlídek
- ostatní63,9 % · 397 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza24,1 % · 35 vozidel
- Červená základní21,4 % · 31 vozidel
- Bílá10,3 % · 15 vozidel
- Červená metalíza10,3 % · 15 vozidel
- Zelená metalíza7,6 % · 11 vozidel
- ostatní26,2 % · 38 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 2,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1993 je mezi ročníky Imprezy podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Subaru Imprezu 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.