Škoda Superb 2001
Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 1 110 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Škodu Superb ročníku 2001 eviduje registr 100 vozů. Aktivně jezdí 48 vozů (48,0 %), dovoz tvoří 6,0 % ročníku (6 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Benzín 142 kW (40,0 %), 1.8 Benzín 110 kW (29,0 %), 1.9 Nafta 96 kW (23,0 %).
Nejčastější barva je šedá-metal (32,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 110 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 244 985 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 186 687 až 304 539 km. To odpovídá asi 9 799 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,6 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Olomoucký kraj.
Podíl dovozů (6,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 398 | 33,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 265 | 22,3 % |
| Brzdové zařízení | 239 | 20,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 143 | 12,1 % |
| Řízení | 90 | 7,6 % |
| Identifikace vozidla | 51 | 4,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.8 Benzín 142 kW | 40 | 91,3 % | – |
Z registru vozidel
Složení Škody Superbu 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 6 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj13,1 % · 145 prohlídek
- Moravskoslezský kraj10,5 % · 116 prohlídek
- Olomoucký kraj8,6 % · 96 prohlídek
- ostatní67,8 % · 753 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza32,0 % · 32 vozidel
- Černá metalíza21,0 % · 21 vozidel
- Černá16,0 % · 16 vozidel
- Zelená metalíza9,0 % · 9 vozidel
- Zelená tmavá5,0 % · 5 vozidel
- ostatní17,0 % · 17 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 22,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2001 je mezi ročníky Superbu podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Škodu Superb 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.