Renault Kadjar 2019
1.3 Benzín 117 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 254 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 315 250 Kčmedián 331 364 Kčdo 379 000 Kč
1.3 Benzín 117 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Renaultu Kadjaru ročníku 2019. V registrech je evidováno 68 vozů (31,9 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem H5H B4 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,8 % (254 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2019 (ročník průměrně 96,6 %).
Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.3 Benzín 117 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 1,58× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 7 let | 74 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 68 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Další motorizace Renaultu Kadjaru 2019
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 71 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 380 000 Kč |
| 50 000 km | 350 000 Kč |
| 75 000 km | 331 000 Kč |
| 100 000 km | 320 000 Kč |
| 125 000 km | 299 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.3 Benzín 117 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 331 364 Kč (při typickém nájezdu 71 000 km). Běžné rozmezí je 315 250–379 000 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2019 (314 470 Kč) je tato motorizace o 5 % výše.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 380 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 299 000 Kč.