Peugeot 607 2006
Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 1 566 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2006 eviduje registr Peugeotu 607 172 vozů. V provozu jich zůstává 69 vozů (40,1 %); ze zahraničí dovezeno 69 vozů (40,1 %).
Jak ročník stárne
Peugeotu 607 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 5,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,0 % | - |
| 6 let | 96,8 % | - |
| 8 let | 95,4 % | - |
| 10 let | 95,1 % | - |
| 12 let | 86,8 % | - |
| 14 let | 92,5 % | - |
| 16 let | 92,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta 150 kW (59,3 %), 2.2 Nafta 98 kW (20,3 %), 2.0 Nafta 100 kW (9,3 %).
Nejčastější barva je šedá-metal (40,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 566 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 94,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 183 565 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 128 399 až 238 727 km. To odpovídá asi 9 178 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (39,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (40,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 455 | 27,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 376 | 23,0 % |
| Brzdové zařízení | 343 | 21,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 194 | 11,9 % |
| Řízení | 121 | 7,4 % |
| Výhledy | 90 | 5,5 % |
| Identifikace vozidla | 56 | 3,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2006
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.7 Nafta 150 kW | 102 | 94,8 % | – |
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 607 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo20,3 % · 14 vozidel
- Francie18,8 % · 13 vozidel
- Belgie7,2 % · 5 vozidel
- Rakousko5,8 % · 4 vozidla
- Itálie4,3 % · 3 vozidla
- ostatní země11,6 % · 8 vozidel
- země neurčena31,9 % · 22 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha15,9 % · 249 prohlídek
- Středočeský kraj14,4 % · 226 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,2 % · 160 prohlídek
- ostatní59,5 % · 931 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza40,1 % · 69 vozidel
- Modrá metalíza23,8 % · 41 vozidel
- Černá metalíza13,4 % · 23 vozidel
- Šedá8,1 % · 14 vozidel
- Černá7,0 % · 12 vozidel
- ostatní7,6 % · 13 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 20,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Peugeot 607 2006
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.